من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹

راهنمای سفر به گوا

بازدید :
1854

فرودگاه بین المللی گوا با نام دابولیم (Dabolim) در۲۹ کیلومتری پانجیم واقع است و اکثر خطوط هوایی داخلی هند نظیر GoAir و Jet Airways روزانه چندین پرواز از دهلی (یک طرفه حدود 140 دلار، دو ساعت و نیم) و بمبئی (یک طرفه حدود 100 دلار، یک ساعت) به آن جا دارند. بسیاری از خطوط هوایی بین المللی و اکثر خطوط عربی نظیر هواپیمایی قطر و الاتحاد هم روزانه به فرودگاه گوا پرواز دارند. برای رسیدن از فرودگاه به شهرک های ساحلی گوای شمالی باید از تاکسی فرودگاه و به صورت پیش پرداخت (Pre-Paid) استفاده کنید. کرایه تاکسی بستگی به مقصد دارد و دست کم 800 روپیه است و حداقل یک ساعتی طول می کشد. هزینه تاکسی از شهرک ها به فرودگاه بیست تا سی درصد بیشتر است.

مقصد اکثر اتوبوس هایی که از بمبئی به گوا می آیند، ایستگاه اتوبوس پانجیم است. اگر سوار اتوبوس AC دار شوید ممکن است دمای هوای داخل اتوبوس بسیار سرد شود، همچنین صدای فیلم هندی ممکن است بلندتر از حد تحمل باشد، بنابراین اگر می خواهید در اتوبوس بخوابید، لباس گرم و گوشی هدفون همراه داشته باشید. از همان ایستگاه اتوبوس می توانید با اتوبوس های کوچکتر به ماپسا بروید و از آن جا به سمت شهرک ساحلی مورد نظرتان.

گوا یکی از معدود نقاط هند است که کرایه موتورسیکلت یا اسکوتر راحت و ارزان است. اکثر توریست ها برای طی مسافت های کوتاه از موتور استفاده می کنند. قیمت کرایه موتور بسته به شهرک و فصل فرق دارد ولی برای اسکوتر در حدود ١٥٠روپیه در روز است. اکثر بقالی ها بنزین را به قیمتی اندکی بالاتر از پمپ بنزین ها در بطری های یک لیتری آب می فروشند و چیزی به نام کارت سوخت در کار نیست. به همین دلیل نگران بنزین و پمپ بنزین نباشید. برای حرکت بین شهرک های گوای شمالی لزومی به استفاده از کلاه ایمنی نیست ولی اگر می خواهید به ماپسا یا پانجیم بروید حتماً هر دو سرنشین موتور باید کلاه ایمنی و گواهی نامه بین المللی موتور داشته باشند.

برای شنا کردن سواحل آرامتر انتخاب کنید، اما همیشه به پرچم های مربوط به وضعیت دریا توجه داشته باشید. معمولاً در تمای سواحل، اگر از مغازه های کنار دریا که به شما تخت و سایه بان می دهند نوشیدنی یا غذا بخرید مبلغی بابت کرایه تخت و سایه بان دریافت نمی کنند. خرید میوه تازه از فروشندگان کنار ساحل به خصوص آناناس را هرگز به روز بعد نیاندازید!

اکثر ورزش های آبی را می شود در گوا انجام داد، اما توجه کنید که تجهیزات را از یک موسسه یا شرکت معتبر بگیرید و البته درمورد قیمت هم بهتر است قبل از تصمیم نهایی چند مورد را بپرسید و نهایتاً هم چانه بزنید.

پاراسیلینگ، جت اسکی و موج سواری را می توانید در کاندولیم، کالانگوت، باگا و کولوا انجام دهید.

پرواز با پاراگلایدر های دو نفره به همراه مربی را می توانید در آنجونا و آرامبول تجربه کنید.

در باگا می توانید درس غواصی-اسکوبا بگیرید. برای غواصی حتماً سراع شرکت های معتبری بروید که گواهینامه PADI دارند.

در پانجیم چندین شرکت برای سفردریایی (Cruise) با قایق تفریحی وجود دارد. سفر دریایی برای دیدن دلفین ها و ماهی گیری در اکثر سواحل برقرار است. این سفر ها معمولاً برای صبح زود برنامه ریزی می شوند و قیمت آن حدود ٣٠٠ روپیه برای هر نفر است و بعضی از آن ها فقط اگر دلفین ها رصد بشوند از مسافرینشان پول می گیرند. سفر دریایی شبانه معمولاً با شام و برنامه های رقص محلی همراه است و قیمت آن حدود ٥٠٠ روپیه برای هر نفر است و معولاً بیش از دو ساعت طول نمی کشد.

یکی از برنامه های جالب سفر سیاحتی یک روزه به نزدیکی پوندا برای دیدن کاشت ادویه است که آن هم توسط آژانس های سیاحتی که در همه سواحل شعبه دارند برنامه ریزی می شود.

کلاس های یوگا، ریکی و رفلوکسولوژی در اکثر سواحل دایر است. در آنجونا یکی از معتبرترین مراکز یوگا Purple Valley Yoga Center است. ماساژور های محلی هم در کنار دریا و هم در مراکزی داخل شهرک ها فعال هستند. در هر دو حالت احتیاط در انتخاب را فراموش نکنید.

بهترین راه برای دیدن آبشارهای زیبای دودساگار (Dudhsagar) استفاده از تورهای گردشی روزانه است. این تورها غالباً ساعت نه صبح از پانجیم حرکت می کنند و ساعت شش عصر همان روز به پانجیم بر می گردند. قیمت ان ها در حدود ٧٠٠ روپیه برای هر نفر است.

اگر قصد سفر به گوا را دارید من توریستم بازدید از صفحه تور گوا را نیز به شما پیشنهاد می دهد .