من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

پنجشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱

راهنمای سفر به طرابلس

بازدید :
1889

طرابلس را مثل هر شهر دیگری در کرانه‌ی مدیترانه، بهتر است در فصل بهار ببینید؛ آفتاب ملایم، نسیم خنک دریا و گل‌های رنگارنگ کاغذی، از همان لحظه‌ای که وارد شهر می‌شوید، بهترین میزبان شما خواهند بود. فرودگاه بین‌المللی طرابلس چهل کیلومتر با مرکز شهر فاصله دارد و برای پیمودن این مسیر، علاوه بر این‌که می‌توانید تاکسی بگیرید، ایستگاه اتوبوس هم نزدیک ترمینال اصلی هست که البته تا پر از مسافر نشود، حرکت نمی‌کند. با توجه به این‌که کرایه‌ی تاکسی‌ها خیلی بالا نیست، پیشنهاد می‌کنیم از آن‌ها برای رسیدن به شهر استفاده کنید، هم شما را تا محل اقامت‌تان می‌رسانند و هم منبع اطلاعات شهری هستند!

برای گشت و گذار در شهر، مثل ایران می‌توانید برای مسیرهای طولانی از تاکسی‌های خطی استفاده کنید. هرچند که در شهرهایی مانند طرابلس بهترین و مفیدترین وسیله‌ی نقلیه برای گشتن در شهر و رفتن به جاهای دیدنی، پاهای شما هستند؛ فراموش نکنید کفش راحت بپوشید و مایعات زیاد بنوشید( پیشنهاد می‌کنیم یادداشت چه چیزی با خود ببریم؟ زورق را در این رابطه بخوانید).

قلب شهر طرابلس، میدان بزرگ صاحت‌اطال در نزدیکی برج ساعت است. همه چیز در طرابلس، از همین حوالی شروع می‌شود، رستوران‌ها و فروشگاه‌های کوچک و بزرگ، صنایع‌دستی، دست‌فروش‌هایی که غذاهای فوری می‌فروشند و تاکسی‌ها، همه این‌جا جمع شده‌اند. بخش شرقی میدان را که ادامه بدهید، وارد محله‌ی قدیمی طرابلس می‌شوید؛ حمام‌های قدیمی، کاروانسراها، خانه‌ها و مغاز‌ه‌های کوچک و قدیمی طرابلس که صنایع دستی می‌فروشند، خیلی تماشایی است. دیدنی‌های مشهور طرابلس هم در همین سمت شرقی هستند؛ یکی از این دیدنی‌ها حمام متروکه‌ی النوری است که زمانی بزرگ‌ترین حمام شهر بوده و بعد از نزدیک به هفتصد سال هم ویرانه‌های آن نشان می‌دهد چه سازه‌ی منحصر به فردی بوده است. روبه‌روی حمام النوری، مدرسه‌ی قدیمی النوریت واقع شده که هنوز هم کلاس‌های درس فعال دارد ولی اگر خیلی مشتاق باشید، اجازه‌ی دیدن بخش‌هایی از آن را به شما می‌دهند.

قسمت غربی میدان صاحت‌اطال، بخش مدرن و امروزی شهر است. خیابان فواد چحاب در همین محله، پر از فروشگاه‌ها و رستوران‌های جدیدی است که هر وقتی از سال، رونق خودش را دارد.

یکی از جاهایی که در سفر به طرابلس حتماً سری به آن خواهید زد، قلعه‌ی ریموند دو سن ژیل است که خود لبنانی‌ها به آن سن‌جیل می‌گویند؛ اتاق‌ها و تالارهای تو در توی قلعه و بنای بسیار عظیم آن که بر روی یک تپه ساخته شده، ارزش دیدن را دارد.

ساحل عمومی طرابلس با رستوران‌ها و کافه‌های متعددش می‌تواند یک روز کامل را به خودش اختصاص دهد؛ از تفریحات دریایی گرفته تا برنامه‌های زنده و شبانه.

اگر فکر خرید در طرابلس هستید، سری به بازار سنتی این شهر بزنید. بازار با وجود جواهرات و لباس‌های سنتی پر زرق و برقی که دارد می‌تواند جای خوبی فقط برای تماشای سبک زندگی مردم طرابلس باشد. اگر هم دنبال کفش و لباس می‌گردید و اهل چانه‌زدن هم هستید، مغازه‌های اطراف میدان صاحت‌اطال و یا حتی منطقه‌های گارگاریش و بناروش انتخاب خوبی هستند.

از آن‌جایی که ذائقه‌ی لبنانی خیلی با طعم‌های دوست‌داشتنی ایرانی‌ها فاصله‌ای ندارد، غذا خوردن در هیچ کدام از شهرهای لبنان کار سختی نیست. انواع کباب و مزه تا پلوهای چرب در رستوران‌های این شهر به خوبی سرو می‌شود. علاوه بر این طرابلس چندین رستوران فست‌فود زنجیره‌ای و مغازه‌های کوچک غذاهای حاضر و آماده در مرکز شهر دارد که مخصوصاً بین خارجی‌ها خیلی طرفدار دارند.

در کل فراموش نکنید طرابلس با تمام کوچکی‌اش می‌تواند میزبان خوبی برای یک سفر آرام باشد، شاید خانواده‌ها بیشتر از این سفر لذت ببرند تا جوان‌ترها یا کسانی‌ که به قصد ماجراجویی سفر می‌کنند.


مقاله های طرابلس

اگر قصد سفر به طرابلس را دارید من توریستم بازدید از صفحه تور طرابلس را نیز به شما پیشنهاد می دهد .