من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

سه شنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۲

راهنمای سفر به بدروم

بازدید :
1989
بدروم
در شبه جزیره مشرف به جزایر کواس در یونان واقع شده است. هالی کارناس افسانه ای سابقا در محلی قرار دادشت که امروزه مرکز بدروم مدرن در آنجا واقع گردیده است. هالی کارناس تعداد زیادی از شاهکارهای فرهنگی تاریخی ، منجمله آرامگاه بزرگ تزار کایانس موسوم به ماوسول بنا شده در سال 352 پیش از میلاد مسیح را در خود محفوظ می داشت.این آرامگاه یکی از عجایب هفتگانه می باشد. قطعات گرانیتی و مرمری در هنگام احداث قصر پیتر مقدس واقع در بدروم که نمادی از شهر به حساب می آید توسط شوالیه ها بکار رفته است. امروزه شما می توانید در موزه منحصر بفرد باستانشناسی زیر دریایی ترکیه شاهد تعداد زیادی از اشیاء مکشوفه بی نظیری باشید که از زیر دریا بیرون آورده است. حدود 60 سال پیش بدروم یک دهکده ماهیگیر نشین محسوب می شد در حالیکه امروزه این مکان ، تفرج در شبه جزیره مشرف به جزایر کواس در یونان واقع شده است. هالی کارناس افسانه ای سابقا در محلی قرار دادشت که امروزه مرکز بدروم مدرن در آنجا واقع گردیده است. هالی کارناس تعداد زیادی از شاهکارهای فرهنگی تاریخی ، منجمله آرامگاه بزرگ تزار کایانس موسوم به ماوسول بنا شده در سال 352 پیش از میلاد مسیح را در خود محفوظ می داشت.این آرامگاه یکی از عجایب هفتگانه می باشد. قطعات گرانیتی و مرمری در هنگام احداث قصر پیتر مقدس واقع در بدروم که نمادی از شهر به حساب می آید توسط شوالیه ها بکار رفته است. امروزه شما می توانید در موزه منحصر بفرد باستانشناسی زیر دریایی ترکیه شاهد تعداد زیادی از اشیاء مکشوفه بی نظیری باشید که از زیر دریا بیرون آورده است. حدود 60 سال پیش بدروم یک دهکده ماهیگیر نشین محسوب می شد در حالیکه امروزه این مکان ، تفرجگاه مشهور و محلی مطلوب برای استراحت جهانگردان سراسر جهان بشمار می آید. بدروم مکانی ایده آل برای طرفداران موج سواری و قایقرانی نیز می باشد. مشتاقان شب زنده داری خاطرات بیاد ماندنی از این شهر با خود به ارمغان خواهند برد. زیبایی محو کننده بنادر بکر ، دریایی مانند شیشه و سواحل شنی و ماسه ای بی نظیر ، خانه های خوش منظره شهر ، غذاهای لذیذ محلی و تعطیلی تمام نشدنی ، همه و همه در انتظار میهمانان عزیز می باشند. نزدیکترین فرودگاه مسافری به بدروم فرودگاه دالامان است.
گاه مشهور و محلی مطلوب برای استراحت جهانگردان سراسر جهان بشمار می آید. بدروم مکانی ایده آل برای طرفداران موج سواری و قایقرانی نیز می باشد. مشتاقان شب زنده داری خاطرات بیاد ماندنی از این شهر با خود به ارمغان خواهند برد. زیبایی محو کننده بنادر بکر ، دریایی مانند شیشه و سواحل شنی و ماسه ای بی نظیر ، خانه های خوش منظره شهر ، غذاهای لذیذ محلی و تعطیلی تمام نشدنی ، همه و همه در انتظار میهمانان عزیز می باشند. نزدیکترین فرودگاه مسافری به بدروم فرودگاه دالامان است.اگر قصد سفر به بدروم را دارید من توریستم بازدید از صفحه تور بدروم را نیز به شما پیشنهاد می دهد .

حمل و نقل عمومی بدروم
فرودگاه میلاس - بودروم در 30 کیلومتری مرکز شهر است .
حمل و نقل عمومي در اين شهر مبتني بر تاكسي اختصاصي، تاكسيهاي ون اشتراكي مي باشد.
تاكسيهاي اين شهر نسبتا گران مي باشد. نرخ اوليه تاكسي متر در بدو ورود به وسيله در حدود 2 دلار مي باشد و پس از طي يك مسير 10 كيلومتري در حدود 20 الي 30 دلار مي بايست پرداخت نمود. اين تاكسيها فقط به صورت اختصاصي اقدام به سوار نمودن مسافر مي نمايند.
تاكسيهاي ديگر تاكسيهاي ون هستند كه در شهر بدروم به نام دل موش ناميده ميشوند و ظرفيت 10 سرنشين را دارا بوده و به صورت اشتراكي مورد استفاده مسافران قرار مي گيرند. اين تاكسيها در خطوط مشخصي حركت مي نمايند و كرايه آنها ثابت بوده و براي هر نفر در 1.5 لير جديد مي باشد. اين خودروها در طي مسير خود داراي ايستگاه نمي باشند و بنابه در خواست مسافر توقف مي نمايند.

تاريخچه بدروم
بدروم كه در گذشته هاليكارناسوس خوانده مي شد مهد تمدنهاي بسياري بوده است . اين شهر كه در طول قرون گذشته مورد تعرض و اشغال بسياري از مردماني بود كه از جزاير درياي اژه مي آمدند.اين شهر در گذشته يكي از مراكز بسيار مهم محسوب مي شد و در منطقه بين ايونيا ، لي كيا و كاريا كه نسبت به سايرين كوچكتر است قرار دارد. بدروم يكي از شهرهاي مهم كاريا شد. اين منطقه ، افراد مشهوري همچون مورخ نامدار هرودوت اولين درياسالار زن آرتيميسا اول و آرتيميسا دوم را پرورش داده است.
بدروم در طول تاريخ تحت حاكميت پارسها ، مقدونيه اي ها ، امپراتوري هاي روم و بيزانس بوده است . بيزانس در سال 1071 در مالازگيرت پس از شكست از آلپ ارسلان سلطان سلجوقي ، حاكميت خود بروي آناطولي را از دست داده است .
سلطان عثماني محمد چلبي در سال 1415 در هاليكارناسوس سكونت داده شده است .
شواليه هاي رودوس قلعه بدروم امروزي را ساخته و منطقه را تحت حاكميت خود قرار داده اند.
سلطان سليمان قانوني كه درياي مديترانه را بصورت يك درياچه ترك در آورده است در طي حمله خود به رودوس در سال 1522 همراه با رودوس ، بدروم را هم به سرزمين عثماني اضافه كرده است.


اقتصاد بدروم
بدروم يك مركز توريستي است بيشتر درامد اين شهر از اين صنعت است . صنايع ديگري نيز در اين شهر وجود دارد. ساخت قايقها به مدل كرجي در كارخانه كشتي سازي ايچملر كه اكنون نام آن به شهر بودروم عجين گشته ، همانند گذشته ادامه دارد.در اين تاسيسات كه خود به اندازه كارخانه مي باشد با تكنولوژي مدرن كشتي هاي تفريحي بادباني بسيار لوكس بطول 30 متر توليد مي شود.
در بودروم يك لنگرگاه كشتي به ظرفيت 275 كشتي قرار دارد . همچنين در 12 منطقه نيز خدمات مربوط به تعمير و نگهداري كشتي ها انجام ميگيرد.
صنايع دستي ، كشاورزي و نساجي از ديگر صناعي اين منطقه است.