من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

جمعه ۰۸ بهمن ۱۴۰۰

راهنمای سفر به دبی

بازدید :
2159
کرایه تاکسی
کرایه تاکسی ها در دبی گران است و معمولا مقرون به صرفه نیست، قبل از سفر با آژانس توریستی خود می توانید جهت ترانسفر خود هماهنگ کنید.

اگر قصد سفر به دبی را دارید من توریستم بازدید از صفحه تور دبی را نیز به شما پیشنهاد می دهد .

زبان محاوره ای
با اینکه زبان محاوره در دبی عربی است اما خیلی هم به عربی نیاز ندارید. همه جای دبی به صورت وسیع انگلیسی و اردو صحبت می شود و اگر کمی هم انگلیسی بدانید به مشکل عمده بر نمی خورید تقریبا همه جا انگلیسی کار شما را راه می اندازد.

تعطیلات
از تعطیلی ها در دبی آگاه باشید.مخصوصا اگر برای کار تجاری و یا اداری به دبی می آیید، جمعه ها دبی تعطیل رسمی است و شنبه ها هم ادارات دولتی و مدارس و دانشگاه ها در دبی تعطیل هستند. روزهایی چون شب معراج پیامبر و یا تولد پیامبر و روز اول ماه رمضان تعطیل هستند همچنین روزهایی چون اعیاد بزرگ مثل عید قربان و یا عید فطر و یا عید وطنی(روز ملی امارات)و یا روزهای آغازین سال میلادی از مناسبت هایی هستند که گاهی چندین روز تعطیل رسمی است.

آگاهی از شماره ترمینال
از شماره ترمینال ورودی و خروجی خود آگاه باشید دبی 3 تا سالن فرودگاه و ترمینال دارد که مسافتشان هم زیاد به هم نزدیک نیست و هر پرواز و هر شرکت هواپیمایی در یک ترمینال خاص پذیرش مسافر و فرود دارند. پس اینرا حتما قبلا با آژانس تان هماهنگ کنید. معمولا پروازهای آسمان و کیش ایر از ترمینال 2 انجام می شود. ماهان و ایران ایر ترمینال 1 هستند و همه پروازهای هواپیمایی امارات از ترمینال 3 انجام می شود. همچنین پروازهای ایر عربیا نیز از فرودگاه شارجه است.

جریمه های رانندگی
جریمه های رانندگی در امارات بسیار سنگین هستند. پس بدون گواهینامه امارات رانندگی نکنید.برای داشتن اجازه رانندگی در دبی 2 راه دارید:

1- گواهینامه بین المللی 2- گواهینامه صادر شده در یکی از این کشورهای: استرالیا، اطریش، بلژیک، کانادا، قبرس، جمهوری چک، دانمارک، فنلاند، فرانسه، کشورهای عضو شورای همکاری خلیج، آلمان، یونان، ایسلند، ایرلند، ایتالیا، ژاپن، لوکزامبورگ، هلند، نیوزیلند، نروژ، لهستان، پرتغال، سنگاپور، اسلوواکی، آفریقای جنوبی، کره جنوبی، اسپانیا، سوئد، سوئیس، ترکیه، انگلستان و آمریکا. دارندگان یکی از این دو نمونه گواهینامه مجاز به رانندگی در دبی می باشند.برای داشتن گواهینامه بین المللی در امارات از طریق آژانسهای مسافرتی در ایران می توانید اقدام کنید و گواهینامه ایران را بین المللی کنید اما به خاطر داشته باشید که با این گواهینامه فقط می توانید با ماشین اجاره رانندگی کنید.


سفر هوایی
دبی در جنوب ایران قرار دارد و از تهران تا دبی حدود یک ساعت و چهل و پنج دقیقه باید در هواپیما بنیشینید. دبی دومین شیخ نشین امارات است .