من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

یکشنبه ۰۹ بهمن ۱۴۰۱

بازدید :
51

توصیه های سفر به تركیه
توصیه های سفر به تركیه

- به نظرم بهترین زمان برای سفر اردیبهشت و خرداد است.
- مثل اغلب سفرهای خارج از كشور، بهتر است ارز رایج كشور مقصد را با خودتان ببرید. میزان پولی كه مطمئنید خرج می كنید را به لیر، و بقیه پولی كه برای احتیاط در نظر گرفته اید را دلار یا یورو ببرید. صرافی به راحتی در دسترس است، اما تبدیل دوباره پول فقط دردسر دارد و كمی هم ضرر می كنید.
- اگر اهل حجابید و حوصله ورزش های آبی و آفتاب گرفتن كنار دریا را ندارید، به شما توصیه میكنم هتل های مركز آنتالیا كه كنار دریا نیستند را رزرو كنید. گرفتن هتل 5 ستاره كنار دریا فقط باعث خرج كردن بیشتر می شود و به حدی تفریحات متعدد در آنجا جمع شده كه فرصت دیدن جاذبه های تاریخی و طبیعی آنتالیا را ندارید. از طرفی از مركز شهر آنتالیا و جاذبه های تاریخی و خرید دور می افتید. یك هتل 4 ستاره در مركز شهر با تمامی امكانات می تواند برای سفر توریستی شما مفید باشد.
- دم در فرودگاه اتوبوس در دسترس است كه اگر مسیر و مقصدتان را دقیق بدانید نسبت به قیمت بالای تاكسی گزینه خوبی برای رفتن به هتل است. توصیه می كنم در صورت ناآشنا بودن و ندانستن زبان تركی حتماً ترانسفر فرودگاه را از آژانس مسافرتی بگیرید. ترانسفر فرودگاه از هتل بسیار گران است.
- برای تلفن، از همانجا Turk Cell بخرید. ارزانترینش 20 لیر بود، كه اگر شما زنگ بزنید سریع مصرف می شود. اجازه دهید مامانتون اینا بهتون زنگ بزنند :)
- حتماً یك دست لباس پاییزه با خودتان ببرید.
- نماز خواندن در مساجد آنجا را تجربه كنید.
- آنتالیا جاذبه های تاریخی و طبیعی زیادی دارد كه حیف است از دیدن آنها غفلت كنید. یك جستجو در اینترنت كنید متوجه می شوید كه زمان زیادی باید به آن اختصاص دهید. از آنجا كه فاصله ها بسیار دور هستند، و كرایه تاكسی گران، مقرون به صرفه تر است از تورهای روزانه ای كه تورها یا هتلتان (هتل از آژانس های خیابان گرانتر قیمت می دهد، چانه زدن را فراموش نكنید) با راهنمای انگلیسی زبان ارائه می كنند بهره مند شوید. اگر از آژانس ایران ترانسفر فرودگاه گرفته باشید حتماً یك تبلیغات چی تورهای روزانه با راهنمای فارسی زبان با قیمت های گرانتر به شما ارائه خواهد كرد. اگر با تور دارید سفر می كنید، احتمالاً راهنمایتان فقط شما را به خوشگذرانی و خرید از فروشگاه های گران خواهد برد. از من می شنوید توریستی سفر كنید. یك خانواده در هواپیما با ما هم صحبت شدند، برای یك هفته سفر به آنتالیا، هتل 5 ستاره كنار دریا را تجربه كرده بودند. با تعجب از ما پرسید: مگه آنتالیا جای دیدنی هم داشت؟! میگفت ما از صبح تا شب مشغول خوردن غذاهای مختلف در هتل بودیم(وعده های اصلی و میان وعده های مختلف) دائماً در هتل برنامه اجرا میشد... راهنمای تورمان هم می گفت آنتالیا جایی ندارد!!! امان از ما ایرانی ها كه اینطور سر هم را كلاه می گذاریم!
تازه متوجه شدم كه چرا در هتل شیك و 4 ستاره ما كه در مركز شهر بود، هیچ ایرانی ای یافت نمی شد(ما از طریق آژانس خودمان اقدام به رزرو هتل و برنامه ریزی سفر كردیم)
- هتل ها در آنتالیا كیفیت و قیمت بهتری نسبت به استانبول دارند.
- حتماً كباب تركی را امتحان كنید، بسته به كیفیت گوشتی كه در آن استفاده می شود قیمت ها فرق دارد. یكی از كباب های خوشمزه آدانا كباب است. اسكندر كباب هم نخورید :) من خوشم نیومد، همون كباب تركی بود كنارش ماست و رب گوجه ریخته بودند!
- راهنمای تور اغلب برای خرید با فروشگاه ها قرار دارد، معمولاً فروشگاه هایی می برند كه شما خرید زیادی نمیتوانید بكنید، فروشگاه های مركز شهر آنتالیا برای خرید مناسب ترند.
- قدم زدن در كوچه های زیبای كاله ایچی را از دست ندهید.
- به شهر سیده Side بروید و معبد آپولون را ببینید
- آبشارها را ببینید
- موزه شهر آنتالیا در آخرین ایستگاه ترامواست، از آن بازدید كنید. دوشنبه ها تعطیل است
- شهر باستانی Perge را حتماً ببینید. جاهای تاریخی حتماً باید راهنما باشد
- Aspendos كه یك آمفی تئاتر منحصر به فرد است را ببینید.

- توی كاله ایچی میتونید شالهای سنتی رو با قیمت مناسب پیدا كنید.
- برای خرید طلا یا جواهر پول ببرید.
- آنتالیا شهری امن برای سفر كردن است.
- مسیر اتوبوس ها را یاد بگیرید، از گوگل قبل از سفر كمك بگیرید
- بازار ساعت 9 و نیم شب تعطیل می شود.
- از حمام تركی و ماساژ هتلتان استفاده كنید.