من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱

بازدید :
57

تازه واردها در شهر ایروان
وقتی با اتوموبیل خود به شهر ایروان میرسید اهمیت این نکته که محل اقامت پیشاپیش باید رزرو شود، خودنمایی می کند. چون در غیر اینصورت با خستگی ناشی از پیمودن مسیر حالا باید درگیر معامله با واسطه های ملک بشوید، این افراد استاندارد مشخصی در کارشان ندارند و تشخیص اینکه کدامشان صادقتر هستند از روی لحن صدا، نوع چهره یا طرز لباس پوشیدن ممکن است آزمایش ناموفقی از آب دربیاید.
اگر مایلید در آپارتمان یا منزلهای توریستی اقامت داشته باشید، به هیچ وجه از روی نمای ظاهر ساختمانها در مورد آپارتمان پیشنهادی قضاوت نکنید.
اگر مایل هستید با اتوموبیل خود از نقاط دیدنی شهر یا اطراف شهر بازدید کنید، توصیه می شود که یک راهنمای محلی را با خود همراه کنید. در ایروان و بطور کلی در ارمنستان دسترسی چندانی به مراکز عمومی اطلاع رسانی گردشگران Torism Information وجود ندارد و پیدا کردن نقشه و اطلاعات جامع بروز خیلی دشوار است. پلیس ها هم اغلب تنها زبانهای روسی و ارمنی را متوجه می شوند.
در انتخاب راهنما نیز دقت داشته باشید. بعلت بالا بودن آمار بیکاران در ارمنستان، خیلی از افراد ناوارد ممکن است بخاطر کسب درآمدی اندک خود را بعنوان راهنما به شما معرفی کنند در صورتی که اغلب آنها تنها مترجم هستند و اطلاعات گردشگری چندانی ندارند.
به بازدید از مکانهای دیدنی در شهر ایروان بسنده نکنید، بسیاری از سایتهای توریستی خارج از شهر قرار دارند.