من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰

بازدید :
730

خرید در بانکوک
اگر وارد بازارهای بانکوک شوید، محال است که تحت تاثیر وسوسه‌های اغوا کننده‌ی آنها قرار نگیرید. از فروشگاه‌های هیپنوتیزم‌ کننده گرفته تا مراکز خریدی که به جدیدترین تکنولوژی‌ها مجهز هستند، همه ، حتی آن‌هایی که تمایل به خرید ندارند را وادار به خرید می‌کنند.
معمولاً در مرکزخریدهای غیر رسمی شهر، معاملات شگفت‌انگیزی صورت می‌گیرد. بیشتر این معاملات شامل اسباب‌بازی، وسائل خانه‌داری، لباس‌های مارک‌دار تقلبی و ساعت و کیف‌های از مد افتاده است. بنابراین باید حواس خود را جمع کنید و برای خرید، به هر جایی اعتماد نکنید.
حتی اگر جواهرشناس خبره‌ای هستید و همه‌ی سنگ‌ها را می‌شناسید، بهتر است در بانکوک به افراد غریبه‌ای که ادعا می‌کنند می‌توانند بهترین جواهرات را برای شما تهیه کنند، ‌اعتماد نکنید. بسیار دیده شده که این افراد که خودشان را دوست شما معرفی می‌‌کنند، قصد خالی کردن جیب شما را دارند و شما موقعی به خود می‌آیید که کیف‌تان خالی شده و مقداری شیشه‌ی رنگی به دست آورده‌اید.

بازار شناور دامنوئن سادوآک

تصویر این بازار بسیار زیباست: قایقی‌های چوبی پر از میوه‌های رنگارنگ و سبزی‌جات که به وسیله‌ی زنان تایلندی با لباس‌های نیلی و کلاه‌های لبه پهن حصیری، هدایت می‌شوند. این نمائی از سرزمین کارت پستال‌هاست و تصویری حقیقی از تجارت چائو را نشان می‌دهد. در این بازار سوغاتی‌های بهتری هم پیدا می‌شود و توریست‌های بیشتری هم به چشم می‌خورد. این جمع مانند بسیاری جمع‌های دیگر همراه با خوشی است. نکته مهم این است که صبح بسیار زود به این مکان بروید و قبل از این‌که اتوبوس‌های بزرگ از راه برسند، جای خود را مشخص کنید.

فروشگاه چاتوچاک

در این مرکز خرید بیش از ١٥٠٠٠ دکه چوبی و نزدیک به دویست هزار نفر بازدید کننده وجود دارد. اگر وارد این مرکز خرید شوید، ‌ممکن است گذر وقت را فراموش کنید. در آن‌جا همه چیز وجود دارد، از انواع پرندگان و مارهای زنده گرفته تا صنایع‌دستی و عتیقه‌جات و راه‌رو‌هایی پر از لباس: در این مرکز همه‌چیز فروخته می‌شود.