من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

یکشنبه ۰۹ بهمن ۱۴۰۱

بازدید :
51

خرید در سنگاپور
توجه داشته باشید که واحد پول سنگاپور، دلار سنگاپور است؛ پس اگر جایی قیمت را به دلار دیدید، حواستان باشد که منظور، دلار سنگاپور است و نه دلار آمریکا یا کانادا. با استاندارد کشورهای آسیایی، سنگاپور کشور گرانی است، اما نه آن‌قدر که نگران بشوید. به هر حال بعد از غذا خوردن، خرید کردن دومین تفریح در سنگاپور محسوب می‌شود. شهر، پر از مرکزخریدهای بزرگ و امروزی است و تقریباً می‌شود گفت صنایع دستی و این‌جور چیزها ندارد و تمام اجناس‌اش، وارداتی هستند.

خیابان اورکارد

اگر بخواهید در سنگاپور خرید کنید، بی بروبرگرد باید سری به خیابان اورکارد بزنید که مهم‌ترین مرکزخریدهای سنگاپور را در خودش جای داده است. جشنواره‌ی خرید سالیانه‌ی سنگاپور هم در این خیابان، حال و هوای دیگری دارد. بعضی از مهم‌ترین مرکزخریدهای خیابان اورکارد، در ادامه معرفی می‌شوند.

فار ایست پلازا

بهترین جا برای خرید لباس‌ها و زیورآلات منحصربه‌فرد است و بیشتر وقت‌ها، پر از نوجوان‌هایی است که آن‌جا پرسه می‌زنند.

ایون پلیس

در سال ٢٠٠٩ افتتاح شده و یکی از بزرگ‌ترین مرکزخریدهای سنگاپور است؛ چهارطبقه دارد که از شیر مرغ تا جان آدمیزاد در آن پیدا می‌شود و خیلی از برندهای مهم اروپایی مثل لویی ویتون در آن شعبه دارند. مغازه‌های نزدیک در ورودی مرکزخرید، اغلب جنس‌های ژاپنی دارند و قیمت‌هایشان پایین‌تر است. طبقه‌ی چهارم این مرکزخرید هم گالری هنری بزرگی برپاست.

لاکی پلازا

مغازه‌های پر و پیمان طبقه‌ی اول لاکی پلازا که از زمین تا سقف‌شان پر است از وسایل الکترونیکی هیجان‌انگیز، دیر یا زود هر مسافری را به خود جذب می‌کنند. با این حال، تنها در صورتی به قصد خرید به آن‌جا بروید که جنس مورد نظر خود را خوب بشناسید. طبقه‌ی دوم این مرکزخرید هم پر است از سوغاتی‌هایی با قیمت مناسب که بد نیست پیش از پایان سفر، چمدان‌تان را در آن پر کنید.