من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱

بازدید :
55

رفت و آمد در سنگاپور
رفت و آمد در سنگاپور آسان است و قیمت چندانی هم ندارد. تاکسی زیاد راحت پیدا نمی‌شود، اما کرایه‌ی مناسبی دارد و اتوبوس‌ها هم معمولاً در خیابان‌ها رفت و آمد می‌کنند. اتوبوس‌ها راحت و تمیزند و سر وقت می‌آیند و می‌روند. تراموا و سه‌چرخه‌های توریستی هم از دیگر گزینه‌های ممکن برای رفت و آمد در شهرند؛ اما اگر اهل دوچرخه‌سواری هستید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که برای رفت و آمد در شهر، یک دوچرخه کرایه کنید و به همه‌جای شهر سر بزنید.

مترو

سیستم متروی سریع‌السیر سنگاپور، تقریباً هر جایی را که ممکن است توریست‌ها به آن سر بزنند، پوشش می‌دهد و کرایه‌ی ارزانی هم دارد. قسمت عمده‌ی حمل و نقل درون‌شهری سنگاپور، توسط مترو انجام می‌شود. متروی سنگاپور به سیستم بلیت الکترونیکی مجهز است و استفاده از آن بسیار آسان. یک سفر تکی با مترو، بسته به طول مسیر، بین یک تا دو دلار هزینه دارد و اگر در پایان سفر هم از بلیت‌تان استفاده نکرده باشید، می‌توانید با برگرداندن بلیت به دستگاه خودکار فروش بلیت، پول‌تان را پس بگیرید.

اتوبوس

اتوبوس‌های سنگاپور، چهارگوشه‌ی شهر را به هم وصل می‌کنند، اما رفت و آمد با آن‌ها، از مترو کندتر و غیرقابل اعتمادتر است. هرچند که بر خلاف مترو، مسافت‌ها را از روی زمین می‌پیمایید و منظره‌ی شهر جلوی چشم‌تان خواهد بود. کرایه‌ی اتوبوس، توسط دستگاه خودکار و به صورت سکه دریافت می‌شود، اما تعرفه‌ی کرایه‌ها کمی پیچیده است و بد نیست قیمت بلیت مسیر خود را از راننده بپرسید تا مطمئن شوید.
جمعه‌ها و شنبه‌ها بعد از نیمه‌شب و شب‌های قبل از تعطیلات، هفت خط اتوبوس شبانه راه می‌افتد که هر بیست دقیقه یک بار حرکت می‌کنند و برای رفت و آمد، بسیار مفیدند.

تاکسی

تاکسی‌های سنگاپور از تاکسی‌متر استفاده می‌کنند و کرایه‌هایشان معمولاً مناسب تمام می‌شود، اما به طور کلی در سنگاپور زیاد تاکسی پیدا نمی‌شود. جز آخر هفته‌ها و ساعت‌های اوج ترافیک در روزهای کاری، کرایه‌ی رفت و آمد با تاکسی در شهر، بیشتر از ده دلار نمی‌شود. اگر سه یا چهارنفری سفر می‌کنید، تاکسی گرفتن هم هزینه‌ی شما را کاهش می‌دهد و بعید هم نیست که سریع‌تر به مقصد برسید.

تریشا

سه‌چرخه‌ای است که از آن به عنوان تاکسی استفاده می‌کنند و به‌خصوص در کنار رودخانه و در محله‌ی چینی‌ها طرفدار زیاد دارد. سوار شدن بر تریشا بیشتر به عنوان یک تفریح توریستی است و نمی‌شود برای پیمودن مسیرهای طولانی به آن‌ها تکیه کرد. کرایه‌ی مسیرهای کوتاه با تریشا بین ده تا بیست دلار است و می‌‌توانید با پرداخت پنجاه دلار، یک ساعت با آن گردش کنید.