من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

چهارشنبه ۰۸ تیر ۱۴۰۱

بازدید :
692

جشنواره‌‌های سنگاپور
تقویم سنگاپوری‌ها پر است از جشنواره‌ها و فستیوال‌های مختلفی که در تمام طول سال برگزار می‌شوند؛ از مناسبت‌های مذهبی و ملی گرفته تا برنامه‌ی فرهنگی و تبلیغاتی. تاریخ مناسبت‌های مذهبی در سنگاپور، اغلب با تقویم قمری مشخص می‌شوند و سایر برنامه، بیشتر اوقات در تقویم میلادی ثبت شده‌اند.

پونگال
جشن چهار روزه‌ی برداشت محصول است که در ماه ژانویه، اهالی جنوب هند آن را برگزار می‌‌کنند. معبد سری ماریامان و محله‌ی هند کوچک، مهم‌ترین میزبانان این جشن‌اند.
رسم است که در این مراسم، مردم با پرسیدن «پال پونگیتها» از هم احوال‌پرسی می‌کنند که معنایش می‌شود: آیا شیر در خانه‌ی شما جوشیده است؟ این جمله به پذیرایی مخصوص این جشن برمی‌گردد: شیرینی‌های برنجی کوچکی که در شیر جوشیده تعارف می‌شوند و نشانه‌ای از سخاوت‌اند.

سال نوی چینی
محله‌ی چینی‌ها در سنگاپور، در ماه فوریه میزبان رویدادی دیدنی و هیجان انگیز است. چینی‌ها با رقص اژدهاهای عظیم، رژه و عیدی دادن به کوچک‌ترها، به استقبال سال نو می‌روند. برگزاری مراسم آتش‌بازی‌ و برپا کردن دکه‌های خیابانی هم در این روز معمول است.

چینگای
بزرگ‌ترین کارناوال سنگاپور، بیست‌ودو روز بعد از جشن سال نوی چینی برگزار می‌شود و راه‌پیمایی پرهیجانی است با تفریحات فرهنگی مختلف و نمایش‌های حیوانات و آتش‌بازی و این‌جور چیزها.
نشانی اینترنتی: www.chingay.org.sg

جشنواره‌ی موسیقی موزاییک
برنامه‌ی ده روزه‌ای است که هر سال در ماه مارس در سنگاپور برگزار می‌شود و اجراهایی از سبک‌های مختلف موسیقی بین‌المللی دارد. سالن تئاتر اسپلنید، میزبان این جشنواره است.
نشانی اینترنتی: www.mosaicmusicfestival.com

جشنواره‌ی مد سنگاپور
هرچند که به پای هفته‌ی مد پاریس نمی‌رسد؛ اما بهترین جشنواره‌ی مد در جنوب شرقی آسیاست و در آن، طراحان منطقه و نام‌های آشنای بین‌المللی نمایش می‌دهند. جشنواره‌ی مد سنگاپور هر سال به مدت دو هفته در ماه مارس برگزار می‌شود.

جشنواره‌ی جهانی شکم‌پرستی
جشنواره‌ی غذاهای سنگاپور، هر سال از اواخر ماه مارس شروع می‌شود و یک ماه ادامه خواهد داشت.
نشانی اینترنتی: www.worldgourmetsummit.com

جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم
هر سال در ماه آوریل برپا می‌شود و میزبان فیلم‌سازانی از سراسر دنیاست.

حراج بزرگ سنگاپور
جشنواره‌ی خرید مخصوص سنگاپور با حراج‌های ریز و درشت، هر سال از اواخر ماه مه تا اوایل ماه ژوییه برگزار می‌شود.

روز ملی سنگاپور
روز نهم ماه آگوست هر سال، بهانه‌ای برای مردم سنگاپور است تا با لباس‌های ملی خود در خیابان‌ها رژه بروند.
نشانی اینترنتی: www.ndp.org.sg