من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

جمعه ۰۸ بهمن ۱۴۰۰

بازدید :
681

خرید در پکن
فروشگاه مرکزی هنر و صنایع دستی پکن
اگر به دنبال یشم اصل شناسنامه‌دار هستید یا از آن گلدان‌های بزرگ با طراحی و ریزه‌کاری‌های مخصوص چین می‌خواهید و یا علاقه‌مند به هنر فرش‌بافیِ چینی هستید باید سری به این فروشگاه بزنید. در طبقه‌ی هم‌کف می‌توانید جواهر آلات و طلا و نقره بخرید، فروشگاه‌های طبقه‌ی دوم اما به فروش محصولاتی چون بلور، نقاشی و مینیاتور، خطاطی و بادبزنِ چینی مشغولند. طبقه‌ی سوم و چهارم، به فروش منبت‌کاری و حکاکی روی چوب، پارچه‌ و ابریشم و فرش اختصاص دارد.

فروشگاه ابریشم پکن
از صد و هفتاد سال پیش این فروشگاه مشغول به فروش ابریشم است، ارزان‌ترین ابریشم در این فروشگاه، متری ٦٠٠٠ تومان قیمت دارد، در طبقه‌ی ‎‌ بالا هم لباس آماده و طبعاً دارای ابریشم می‌فروشند.

شهر سرامیک جینگ دِژِن
اعلاترین سرامیکِ موجود در چین، از کوره‌های جینگ‌دژن به دست می‌آید و این فروشگاه بهترین جا برای خریدنش است. البته با پیشرفت فناوری، این سرامیک‌ها به طور سنتی تهیه نمی‌شوند، اما از لحاظ طرح و به کارگیری رنگ‌ها همچنان سنت حرف اول را می‌زند. این سرامیک‌ها چند طرح و رنگ معروف‌تر دارند مثلاً دُکای که آبی و سفید است و یا فنکای که طرح گل رُز است و در آخر کینگ‌هو، که این‌یکی هم طرحی دیگر با رنگ‌های آبی و سفید است.
نشانی اینترنتی: www.jdztcc.com

کفش‌فروشی نیلیان‌شینگ
تیلیان‌شینگ همان کفاشی‌ایست که مائو تسه‌دونگ هم کفشش را از آن می‌خریده، این کفش‌فروشی ِ قدیمی در سال ١٨٥٣ افتتاح شده و دارای ١٠٠ کارمند است! ما خرید کفش‌های گل‌دار ِ طرح ِ چینی را به خانم‌ها توصیه می‌کنیم.


تن‌فوزتی
این فروشگاه‌های تایوانی، مخصوص فروش چای هستند و در پکن بیش از ٢٥ شعبه دارند. می‌توانید در تن‌فوزتی طعم انواع چای‌ها را بچشید.
نشانی اینترنتی:www.tenfu.com

تونگرتانگ
معروف‌ترین فروشگاه داروهای گیاهی در پکن است که از سال ١٦٦٩، قرص‌ها و شربت‌های گیاهی تهیه می‌کند . تونگر‌تانگ، داروخانه‌ی سلطنتی امپراتوری کینگ بوده و داروهایش را براساس نسخه‌های سری پزشکان سلطنتی آماده می‌کرده.

دنگ چنگ، زمین ِ پنج رنگ
برای خرید لباس طرح‌ سنتی به این فروشگاه بروید. بیشتر اجناس زمینِ پنج رنگ، در کشورهای غربی مثل آمریکا و ایتالیا فروخته می‌شود، ولی در خود چین می‌توانید آن‌ها را ارزان‌تر تهیه کنید.
نشانی اینترنتی: www.fivecoloursearth.com

شین‌ژُنگ‌گو، فروشگاه کودکان
دنبال جایی هستید که بچه‌هایتان سرگرم باشند؟ پیشنهاد می‌کنیم که آن‌ها را به این فروشگاه پر از اسباب‌بازی پازل‌ و بازی‌های رایانه‌ای ببرید. در طبقه‌ی دوم این فروشگاه می‌توانید پوشک بچه و چیزهایی که به کار بچه‌ها می‌آید، از وسایل روزمره مثل لوازم‌التحریر گرفته تا لباس را بخرید و در ضمن کارکنان فروشگاه نیز شما را در این زمینه کمک می‌کنند.

خرید در پکن: چه زمانی خرید کنیم / ساعات کار

معمولا ساعات

خرید در پکن

طولانی بوده و اکثر فروشگاه ها بین ساعت 9 صبح تا 9 شب و یا 10 صبح تا 10 شب از دوشنبه تا یکشنبه ها باز هستند. این بدین معنی است که شما در هر زمانی که بخواهید می توانید خرید کنید. فروشگاه ها، مراکز خرید و غذاخوری های آنها در تمام مدت روز مشغول به کار می باشند. اما غذاخوری ها بعد از ساعت 5 و 6 بعد از ظهر معمولا شلوغ هستند زیرا کارمندان از کار تعطیل شده و به اینجا می آیند. هرچند برخی فروشگاه ها هم از ساعت 8:30 یا 9 صبح باز هستند و نزدیک ساعت 5 بعد از ظهر تعطیل می شوند مانند پلاژ Oriental در دونگ چانگ و Jie.

خرید در پکن: از کجا خرید کنیم

فروشگاه Panjiayuán در مجاورت منطقه ی Dongsanhuan Nanlu خاطره ی خرید فراموش نشدنی برای شما خواهد بود (نام دیگر آن Dirt Market یا Sunday Market می باشد.) این فروشگاه که در آخر هفته ها برپا می شود محل خرید عظیمی است که شامل آثار هنری دستی، عتیقه جات، گنجینه های بسیار و اشیاء نادر می باشد و حدود 50 هزار بازدیدکننده را به خود جذب می کند. خرید از Xiushui Silk Market در منطقه ی Jianguomenwai نیز نباید فراموش شود. این مکان به فروشگاه معروف Friendship Store نیز بسیار نزدیک است.