من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

یکشنبه ۰۹ بهمن ۱۴۰۱

بازدید :
61

مراکز خرید شانگهای
مراکز خرید شانگهایفروشگاه هنر دویون شوان
این ساختمان مدرن و نوساز، ظاهری سنتی دارد. مجموعه‌ای ارزشمند از اشیای هنری و خطاطی چینی را به فروش می‌رساند. طبقه‌ی دوم این فروشگاه بهترین جا برای بدست آوردن کتاب‌های هنر به زبان چینی و انگلیسی در مورد هنر چینی و بین‎‌المللی است، و طبقه‌ی سوم به فروش کالاهای عتیقه، نقاشی‌ با قلموی چینی و نوشته‌ها و خطاطی چینی اختصاص دارد.

فروشگاه موزه‌ی هنر شانگهای
اجناس این فروشگاه گران است، اما از طرفی دارای کیفیت خیلی بالایی هستند. این جا بیشتر اجناس شامل سوغاتی‌های توریستی می‌شوند. علاوه بر کتاب‌هایی از تاریخ و معماری و هنر چینی، اسلاید و کارت‌پستال‌ هم در این فروشگاه به فروش می‌رسند. در کنار فروشگاه موزه، یک مغازه‌ی سرامیک‌فروشی هم وجود دارد که سرامیک‌های بدلِ سرامیک‌هایی که در گالری سرامیک به نمایش گذاشته شده را به فروش می‌رساند.

شانگهای آبی و سفید
این مغازه‌ی کوچک، یکی از بهترین جاها برای پیدا کردن سرامیک‌هایی با طرح و هنر سنتی است. بوتیک شانگهای آبی و سفید عرضه‌کننده‌ی زیباترین فنجان‌های چای، قوری‌ها و گلدان‌های دست‌ساز است.

فروشگاه چاپ‌استیک یون‌هونگ
این فروشگاه کوچک بیشتر از این که به شانگهای ربط پیدا کند اجناس تولید پکن و به خصوص چاپ‌استیک می‌فروشد. در فروشگاه چاپ‌استیک یون‌هونگ، انواع چاپ‌استیک‌ها (چوب‌های مخصوص غذا) برای سنین مختلف از کودک ٥ ساله گرفته تا افراد پیر فروخته می‌شود بهای این چاپ‌استیک‌ها بین ٧٠٠٠ تا ٢٤٨٫٠٠٠ تومان متغیر است.

بازار کیپو
بیشتر بومیان، برای خرید لباس به این بازار می روند. بازار کیپو از دو فروشگاه زنجیره‌ای شلوغ و البته به هم ریخته تشکیل شده که در اطراف چهار راه هنان شمالی قرار گرفته‌اند. این یکی از بزرگترین فروشگاه‌های کل شانگهای است و تقریباً با خرج کردن ٨٠٠٠ تومان می‌توان همه چیز، اعم از تی‌شرت و کفش و لباس‌ مهمانی خرید.

بازار الکترونیک
اگر خودتان کامپیوترتان را سر هم می‌کنید یا قصد دارید برای منزلتان باند صدا و سیستم صوتی تهیه کنید، به این بازار در نزدیکی متروی خیابان بائوشان حتماً سر بزنید. قیمت‌های این بازار بسیار پایین است البته در مقابل کیفیت‌ها چندان بالا نیست!

بازار دی و مرکز خرید هنگ‌کنگ
این بازار در پناهگاه قدیمی در زیر پارک رن‌مین قرار گرفته و مجموعه‌ای از بوتیک‌های ژاپنی، چینی و طرح‌های آمریکایی را شامل می‌شود.

شهر رافلی
این مرکز خرید هفت طبقه‌ای ِسنگاپوری، ویژه‌ی برندهای غربی مثل لی وایز، میس سیکس‌تی و کوییک‌سیلور است. علاوه بر این فروشگاه‌های الکترونیکی و اسباب‌بازی نیز در این مرکز خرید وجود دارد.

پینه‌دوزهای سوژو
این بوتیک جذاب در شرق باند، باکیفیت‌ترین کفش‌های راحتی ابریشمی که تازه رویش گلدوزی هم شده را می‌فروشد. الگوها و رنگ‌های این کفش‌ها براساس سبک‌های دهه‌ی ٣٠ طراحی و آماده می‌شوند. علاوه بر کفش، کیف، عروسک و کلاه‌های دست‌ساز نیز در پینه‌دوز سوژو به فروش می‌رسند.

پادشاه ابریشم
یکی از بزرگترین مراکز فروش ابریشم در شانگهای است. بهای ابریشم‌های این فروشگاه از ٢٠٫٠٠٠ تومان شروع می‌شود و البته بسته به چیزی که انتخاب می‌کنید، بهای این ابریشم‌ها نیز بالاتر می‌رود. در بیشتر این فروشگاه‌ها خیاط‌هایی وجود دارند که برای شما گیاپو (لباس چینی) و یا هر چیزی دیگری که بخواهید را در طی ٣ تا ١٠ روز می‌دوزند و در بعضی موارد ٢٤ ساعته نیز کار را تحویل می‌دهند.

بازار عتیقه‌ی خیابان دُنگ‌تای
این بازار خیابانی بیش از ١٠٠ دکه دارد که در دو طرف خیابان دنگ‌تای و لیوهه قرار گرفته‌اند. در این بازار انواع کالاها مانند مجسمه‌های مائو، انواع سرامیک، پوسترهای تبلیغاتی شانگهای قدیم، ساعت‌های جیبی، نقاشی‌ها و غیره به فروش می‌رسد. البته تنها ٥٪ از کالاهایی که در این بازار فروخته می‌شوند عتیقه‌اند و ارزش خریدن دارند پس مراقبِ چرب‌زبانی ِ فروشندگان باشید و فریب نخورید.

بازار عتیقه‌ی معبد خدایان شهر قدیمی
در طبقه‌ی زیرین ساختمان هوا‌بائو، در مرکز بازار، این فروشگاه‌های عتیقه قرار گرفته‌اند. در طبقه‌ی اول این بازار انواع ابریشم و شال‌های ابریشمی و در طبقه‌ی دوم و سوم انواع کریستال و یشم سبز به فروش می‌رسد.

داروخانه‌ی سنتی تُنگ‌هان‌چون
این بازار بزرگ قدیمی خارق‌العاده‌ی اکسیر، دارو و شربت عشق از سال ١٧٨٣ میلادی مشغول فعالیت است. انواع داروهای مدرن و سنتی در این داروخانه به فروش می‌رسد. بهتر است همراه خود یک مترجم داشته باشید، چون فروشندگان این داروخانه انگلیسی نمی‌دانند.

خیابان قدیمی
این مغازه‌ی بازسازی‌شده از سلسله‌ی کینگ در خیابان فَنگ‌بَنگ قرار گرفته است. خیابان قدیمی برای خرید سوغاتی ایده‌آل است، دست‌فروشان در این‌جا برخلاف دست‌فروشان بازار یویوان قصد تحمیل جنس خود را به شما ندارند. انواع کالاها از قوری‌های یی‌شینگ گرفته تا جواهرات تبتی را می‌توان در این بازار یافت.

اسپین
از زمان سلسله‌ی کینگ، ظروف چینی چندان تحول هنری نیافتند به نظر می‌رسد اوج این هنر در همان دوره بوده و بعد این هنر دچار سیر نزولی شده است. بیشتر اجناسی که امروزه به فروش می‌رسند، دارای سبک قدیمی و بی‌روح و عاری از ابتکار هستند. اما خوشبختانه نسل جدید طراحان سعی می‌کنند که در چینی‌های جینگ‌دِژِن هنر یکپارچگی و کمال را اعاده کنند. اسپین به این دلیل که ظروف چینی رستوران‌ها را تهیه می‌کند، کارهای جالبی بر روی ظروف چینی انجام می‌دهد و آن‌ها را با هنر قرن ٢١ وقف می‌دهد، البته قیمت‌های این فروشگاه بسیار بالاست.

اینش
لباس‌های این فروشگاه هم‌زمان با مد روز است و می‌توانید در این مکان تی‌شرت (حدود ٢٤٫٠٠٠ تومان)، کیف (حدود ٦٠٫٠٠٠ تومان) و انواع ژاکت را بخرید. طرح‌های این مغازه متنوع و اکثراً باب میل جوان‌هاست.

آسمان روشن
این مغازه‌ی کوچک و دیدنی روبروی کنسولگری ایران در شانگهای قرار دارد. در آسمان روشن می‌توانید انواع جواهرات دست‌ساز تبتی، عتیقه و انواع لوازم خانگی را پیدا کنید. علاوه بر این تَنگ‌کا‌های نفیس و انواع عکس‌های رنگی از تبت نیز این‌جا به فروش می‌رسند. اما تنگ کا چیست؟ نقاشی‌ بودا بر روی ابریشم را تَنگ‌کا می‌گویند.

مغازه‌ی چای هویفنگ
به عنوان سوغات شاید کلیشه‌ای به نظر برسد، اما قوری یی‌شینگ و کمی چای اولُنگ -نوعی چای سیاه چینی- بهترین سوغات برای دوستانتان است. این فروشگاه مجموعه‌ای با کیفیت بالا از قوری‌ها، فنجان‌ها و البته انواع چای چینی را در اختیار مشتریان گذاشته است.

نِش‌تاگه
این فروشگاه بزرگ ما‌بین خیابان پودونگ و خیابان ژانگ‌یانگ قرار گرفته. در این فروشگاه انواع کالاها را می‌توانید تهیه کنید، علاوه بر آن، از سینما گرفته تا کافه و رستوران در این فروشگاه برای تفریح و سرگرمی شما وجود دارد.

مرکز خرید سوپر برند
درست است که مرکز خرید زیاد بزرگی نیست ولی بومیانی که اینجا خرید می‌کنند مانند سایر مراکز خرید از کمبود برندهای غربی مرکز خرید سوپر برند ناراحت نیستند، در چین مردم از اجناس غربی استقبال بهتری به عمل می‌آورند. این مرکز خرید همیشه شلوغ است و فست‌فودهای طبقه پنجم آن برای صرف ناهار ارزان‌قیمت مناسبند ولی اگر می‌خواهید غذای درست حسابی و سالم‌تری بخورید به رستوران واقع در طبقه‌ی هشتم این مرکزخرید بروید.

منسوجات ژانگ
این فروشگاه انواع عتیقه‌هایی که به گونه‌ای بافته شده‌اند مثل پارچه، فرش، لباس و همچنین رداهایی که اژدهای گل‌دوزی شده دارند و کفش‌های مخصوص زنان چینی را به می‌فروشد. اما داستان آن کفش‌های مخصوص چیست؟ پاهای دختربچه‌ها را از کودکی در داخل این کفش‌های چوبی و ناراحت قرار می‌دادند تا کمتر رشد کنند و کوچک بمانند! بله هر چند این یک رسم غیر انسانی است اما حالا جزیی از رسوم کهن و فولکلور چین به شمار می‌آید، کوچکیِ پا در چین، یکی از معیارهای زیبایی به شمار می‌آمد.


میدان ٦٦
مشهورترین و معتبرترین برندهای جهان مانند دیور و پرادا را در این مرکز خرید پیدا می‌کنید. قیمت‌های اجناس ِ موجود در میدان ٦٦ بسیار بالا ولی در عوض کیفیت عالی است و تازه اجناس تقلبی نیستند. در طبقه‌ی پنجم این ساختمان رستوران‌هایی مانند لولوجیوجیا و ذن وجود دارند.

مرواریدها و جواهرات آمی‌لین
بهترین جا برای خرید مروارید با رنگ و سایزهای مختلف این‌جاست. هم مرواریدهای آب‌های آزاد از جمله مرواریدهای سیاه ژِجیانگ (حدود ٤٥٠٫٠٠٠ تومان) و هم مرواریدهای آب‌های شور (حدود ٣٠٫٠٠٠ تومان) در این مغازه وجود دارند. در دو طبقه‌ی دیگر این ساختمان لباس، کفش و کیف غربی فروخته می‌شود.