من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

پنجشنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۱

بازدید :
699

جشنواره های شانگهای
ژانویه و فوریه

سال نو
معبد لونگ‌هوا جشن‌های سال نو را با رقص‌های اژدها و شیر خیلی باشکوه و بزرگ برگزار می‌کند. در سال نو هنگامی که راهبان زنگ‌ها را به صدا درمی‌آورند و برای سال نوی در پیش رو دعا می‌کنند، راهب بزرگ صد و هشت بار به ناقوس می‌زند. بله درست خواندید، صد و هشت بار.

جشنواره‌ی فانوس
زمانی برای بازدید از باغ‌های رنگارنگ یویوان است. مردم شب را در خیابان به قدم زدن و شادی می‌گذرانند در حالی که کل خیابان‌ها را فانوس‌های رنگی ِ کاغذی، پر کرده. به عنوان خوراکی ِ مخصوص این جشن نیز، یوآن‌شیا یا تان‌گویوان -که نوعی پودینگِ شیرینِ تشکیل شده از میوه و برنج است - درست کرده و می‌خورند. این جشنواره در پانزدهمین روز اولین ماه قمری ِ چینی رخ می‌دهد.

آوریل

نمایشگاه معبد لونگ‌هوا
این نمایشگاه که در معبد لونگ‌هوا، در اواخر فروردین (آوریل) و اوایل اردیبهشت (مه)، برگزار می‌شود، بزرگترین و قدیمی‌ترین گردهمایی مردمی است که در طول آن انواع تنقلات مصرف می‌شود، برپا کردن غرفه‌های بازی و سرگرمی و شعبده‌‌بازی از دیگر ویژگی‌های این مراسم است و مردم در یک مسابقه که آن هم پیاده‌روی همراه با چوب‌های بلند است شرکت می‌کنند.

مه
جشنواره‌ی موزیک جهانی شانگهای
هنرمندان موسیقی، از بیش از یازده کشور جهان و در سبک‌های گوناگون دور هم جمع می‌شوند و کارهای جدید خود را ارائه می‌کنند.

سپتامبر و اکتبر

جشنواره‌ی گردشگری شانگهای
اواسط سپتامبر با رژه در پایین جاده‌ی هووای‌های مرکزی یا جاده‌ی نان‌جینگ شرقی آغاز می‌شود و به برنامه‌های متنوع فرهنگی و توریستی، معرفی آخرین هتل‌ها، جاذبه‌های گردشگری و برگزاری چند کنفرانس در زمینه‌ی توریسم و سفر می‌پردازد.

فرمول یک
پیست جدید اتومبیل‌رانی بین‌المللی شانگهای، میزبان رقابت فرمول یک در سپتامبر، اتومبیل‌رانی قهرمانی چین و جایزه‌ی بزرگ مسابقه‌ی موتورسیکلت است.

نوامبر و دسامبر

جشنواره‌ی هنرهای بین‌المللی شانگهای
برنامه‌ای یک ماهه که شامل رویدادهای فرهنگی در اواخر آبان (نوامبر) و اوایل آذر (دسامبر) و هنرهای برجسته‌ی سال می‌شود. رویدادها شامل یک نمایشگاه هنر، نمایشگاه‌های دوسالانه‌ی شانگهای که برنامه‌هایی مرتبط با موسیقی، رقص، اپرا و بندبازی هستند،‌ می‌شود. این دوسالانه حالت جشنواره را دارد و هر اثری که در طول دوسال گذشته خلق شده باشد حق شرکت در آن را دارد. و بدیهی است که هر دو سال یک بار در این جشنواره ارایه می‌شود.