من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱

بازدید :
324

ارتفاعات گنتینگ
امتیاز (0 از 10) از مجموع 0 رای

گنتینگ هایلند که ترجمه آن به فارسی بلندی های گنتینگ میشود، ازنقاط دیدنی در کشور مالزی است و محل دقیق آن در بالای کوه های تی‌تی وانسگا حدود ۴۵ کیلومتری شهر کوالالامپور و در ارتفاعی بیش از ۱۸۰۰متر از سطح دریا قرار دارد کهمجموعه تفریحی و تجاری در آن محل راه اندازی شده است.
این منطقه می تواند برای گردشگران محیطی دلنشین و بسیار فرح بخش با بهره از آرامش طبیعت زیبایش و به دور از خستگی ها و ناملایمات زندگی شهری باشد. آب و هوای این مکان گردشگری خنک و کوهستانی دارد و امکانات تفریحی متعددی توسط سرمایه گذاران ساخته شده، پارک های آبی بی نظیر آنجا میتواند نمونه واضحی باشد. برای اطلاع از تور مالزی – کوالالامپور با ما تماس بگیرید
به دلیل همین امکانات تفریحی، گاهی اوقات شنیده شده که آنرا لاس وگاس مالزی بنامند.شما میتواند با ماشین شخصی خود، از کوالالامپور تنها طی یک ساعت به بلندی های گنتینگ بروید که نزدیکی آن به پایتخت مزیت بزرگی به حساب می آید.
سری لیم گوه تونگ شخصیست که برای اولین باردر سال ۱۹۶۴،برنامه ریزی جهت پیدایش یک مجموعه تفریحی در بلندی های گنتینگ راانجام داد. ایشان با توجه به آب و هوای گرمسیری و استوایی کشور مالزی ,پیش بینی کرد که ساخت چنین مجموعه هایی که امکان اقامت و تفریح را برای گردشگران و مشتاقان زیادش فراهم بیاورد، قطعا بسیار مفید واقع می شود.
سرمایه گزاری تمام اموال شخصی و تلاشهای فراوان آقای گوه تنگ در سال ۱۹۷۱ به بار نشست و با همکاری چند نفر دیگر در مراحل اولیه که بعدها دولت مالزی نیز همکاری خود را در این پروژه اعلام نمود، اولین هتل مجموعه ی گنتینگ با نام هتل گنتینگ افتتاح شد.این هتل در حال حاضر هتل تم پارک نام دارد.
در مجموعه گنتینگ پنج هتل متفاوت وجود دارد که بیش از ده هزار اتاق مجلل دارند. این ویژگی مجموعه گنتینگ را یکی از بزرگترین مجموعه هتل های جهان کرده است. تا سال ۲۰۰۸ میلادی پنج هتل با نامهای هتل تم پارک, هتل گنتینگ, هتل هایلندز, هتل ریسورت و هتل فرست وورد بهره برداری شده‌اند. در این مجموعه، پارک بازی هم در فضای باز و هم فضای بسته ساخته شده است.
جالب اینجاست!!! بزرگ ترین هتل جهان کهدر رکوردهای گینس ثبت شده است به نام «نخستین هتل دنیا» در مجموعه تفریحی گنتینگ قرار دارد. این هتل ۶۱۸۸ اتاق با امکانات وتجهیزات کامل دارد که اتاق ها در دو ساختمانی برج مانند قدیمی و جدید قرار دارند.علاوه بر این، شما می توانید هیجان زیادی برای رسیدن به ارتفاعات گنتینگ تجربه کنید با استفاده از تله کابین مجموعه که حدود ۳٫۳۸ کیلومتر طول دارد و رکوردی دیگر به این گردشکاه نسبت داد بلند ترین و سریع ترین تله کابین آسیای جنوب شرقی می باشد. سیرک بزرگ گنتینگ ,نمایشگاه دنیای سنگ ها و نیزامکاناتی بسیار متنوع دیگر در این مجموعه به جذابیت های آن می افزاید. شهربازی ، زمین گلف ، تله کابین و رستورانهای متنوع و برگزاری کنسرت های موسیقی ، نمایش ها و شعبده بازی ، گنتینگ را به یکی از پرطرفدارترین مناطق توریستی در سراسر مالزی و حتی آسیای جنوب شرقی تبدیل کرده است.

ارتفاعات گنتینگ

ارتفاعات گنتینگ

چند کته مهم برای رفتن به گنتینگ هایلند

١)اگه بین هفته وقت می کنید برید خیلی بهتره چون روزهای تعطیل خیلی شلوغه.

٢)اسباب بازی برای بچه ها محدودیت از نظر قد داره پس قبل از اینکه تو صف بازیها بایستی بهتره قده بچه رو با مقیاسی که کنار بازی قرار دادن اندازه بگیری.


نصاویر ارتفاعات گنتینگ