من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

بازدید :
1165

برج های دوقلوی پتروناس
امتیاز (0 از 10) از مجموع 0 رای

برج های دوقلوی پتروناس در کوالالامپور پایتخت مالزی، از معروف ترین آسمانخراش های جهان به شمار می رود.

امروزه این برج های زیبا و معروف با ارتفاع 452 متری خود، به یکی از نمادهای اصلی مالزی و پایتخت آن تبدیل شده است. برج های پتروناس توسط یک معمار برجسته آرژانتینی به نام سزار پلی (César Pelli) ساخته شد.

عمده شهرت این معمار 87 ساله مدیون طراحی ساختمان های بسیار بلند است. ساخت این برج ها هفت سال به طول انجامید.

در مارس سال 1993، خاکبرداری محل احداث برج ها در حدود 30 متری عمق زمین آغاز شد. هر شب 500 کامیون، خاک های پی ساختمان را بارگیری می کرد.

بتن ریزی در محل احداث برج ها- که از آن به عنوان بزرگترین و طولانی ترین فرایند بتن ریزی در تاریخ مالزی یاد می شود - با ریختن 13200 متر مربع بتن مسلح طی مدت زمان 54 ساعت صورت گرفت.

این برج های دوقلو دارای 88 طبقه و 78 آسانسور است و تا قبل از سال 2004 بلندترین سازه ساخت بشر در دنیا به شمار می رفت.


برج های دوقلوی پتروناس در طبقات 41 و 42 توسط یک پل هوایی (skybridge) به هم متصل شده اند. این پل که از جنس شیشه ساخته شده، ارتباط دو ساختمان را به شکلی زیبا با هم فراهم می کند.

این پل بزرگترین پل در نوع خود در جهان است و از طریق آن می توان، مناظر دلفریبی از نمای کلی شهر پرزرق و برق کوالالامپور را تماشا کرد.
در اين برجها هيچ رستوراني وجود ندارد. و تنها يك باشگاه در آن يافت مي شود كه به اعضاء آن اختصاص دارد .

اين ساختمان توسط Cesar Pelli تحت تأثير طرح هاي اسليمي طراحي شده است. اين برج ها 88 طبقه دارد كه تمام آن از شيشه و فولاد است.

به طور تقريبي اين ساختمان 32.000 پنجره دارد .

برج های دوقلوی پتروناس

برج های دوقلوی پتروناس

قیمت بلیط

گيشه بليط در روزهاي اعلان شده از ساعت 30 : 8 صبح باز است. ساعت بازديد از 9 صبح تا 5 بعد از ظهر مي باشد . اين بليط ها رايگان است. هر روز حدود 1300 بليط ارائه مي شود كه در حدود ساعت 11 صبح بليط تمام مي شود.


نصاویر برج های دوقلوی پتروناس