من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۴۰۲

بازدید :
319

موزه ی ملی
امتیاز (0 از 10) از مجموع 0 رای

موزه ی ملی مالزی که در سال 1963 به صورت کنونی آغاز به کار کرد ساختمانی با معماری سنتی تلفیقی با معماری مدرن دارد و مشتمل بر 4 گالری اصلی است که دو گالری آن در طبقه ی همکف و دو گالری دیگر در طبقه ی اول قرار گرفته اند که به ترتیب دارای گنجینه هایی از دوره های پیش از پادشاهی، پس از پادشاهی، استعمار و استقلال مالزی می باشد. ساختمان این موزه برای هر چه بیشتر به تصویر کشیدن معماری بومی مالزی، بر روی 26 ستون اصلی استوار شده که 13 تای آن ها در غرب بنا و 13 تای دیگر در قسمت شرقی قرار گرفته اند و معرف 13 استان مالزی هستند. این موزه همچنین نمایشگاهی دائمی از سیر تحول وسائط نقلیه ی مورد استفاده در دوره های مختلف تاریخی در فضای آزاد برای بازدید عموم دارد.
سابقه ی موزه ی ملی مالزی به سال 1906 میلادی برمی گردد که در آن زمان به نام موزه ی سلانگور (Selangor) کار خود را آغاز کرد و تا سال 1945 که در خلال جنگ جهانی دوم ویران شد همچنان مهم ترین موزه ی موجود در مالزی بود. در سال 1952 ساختمان کوچکی توسط انگلیسی ها در همان سایت قدیمی بنا شد که به مدت 7 سال به عنوان موزه ی ملی مالزی شناخته می شد و بعد از آن در سال 1959 در پی استقلال مالزی، تخریب و به صورت کنونی درآمد.

موزه ی ملی

موزه ی ملی

ساعات بازدید از موزه ی ملی

همه ی روزهای هفته از ساعت 9 صبح تا 6 بعد از ظهر (به جز ایام تعطیلی عید فطر)

بهای بلیط ورودی موزه ی ملی

بزرگسالان: 5 رینگیت کودکان 6 تا 12 سال: 2 رینگیت کودکان زیر 6 سال: مجانی برای دریافت اطلاعات بیشتر به وبسایت موزه مراجعه کنید: http://www.muziumnegara.gov.my/


نصاویر موزه ÛŒ ملی