من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

چهارشنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

بازدید :
786

باغ های گیاه شناسی
امتیاز (0 از 10) از مجموع 0 رای

رختان 100 ساله، تپه های جنگلی و نیلوفرهای آبی عظیم در حوزه رود آمازون تنها تعدادی از گنجینه های طبیعی هستند که بازدیدکنندگان باغ های گیاه شناسی پنانگ از تماشای آنها لذت خواهند برد.

این باغ، که بدلیل آبشارهای نزدیک آن، به باغ آبشار نیز معروف است، در اصل سال 1884 توسط بریتانیا به عنوان مرکز تحقیقاتی تاسیس شد که در آن احتمال تجارت گیاهان نفیس متعلق به قسمت های مختلف جهان را بررسی می کردند. امروزه، نه تنها از این باغ برای فرار از شلوغی شهر و رسیدن به آرامش، بلکه برای آموزش حفاظت از محیط زیست نیز استفاده می شود.

در این باغ مسیرهای پیاده روی زیادی وجود دارد که به منظره ای از گیاهان شبیه به نخل پینانگ (نخل آرکا کاتچو، که نام جزیره پنانگ از آن گرفته شده است)، و حیات وحش از قبیل میمون های دو دراز ماکاک، نوع خاص دیگری از میمون ها، سنجاب های سیاه غول پیکر و هزاران حشره و پروانه منتهی می شوند. اگر در نظر دارید به پیک نیک بروید، به این نکته توجه کنید: این میمون ها بدون هیچ خجالتی سهم غذای شما را برمی دارند، بنابراین برای این اتفاق آماده باشید زیرا ممکن است نیاز باشد که بعدا دوباره سوخت گیری کنید.

هرساله یک جشنواره بین المللی گل و نیز چند رویداد دیگر نیز در باغ گیاه شناسی پنانگ برگزار می شوند.

این باغ هر روز از ساعت 5 صبح تا 8 بعد از ظهر باز است. تورهای گردشگری برای گروه های عمومی و سازمان یافته برگزار می شوند. پذیرش رایگان است.

باغ های گیاه شناسی

باغ های گیاه شناسی


نصاویر باغ های گیاه شناسی