من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

پنجشنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۱

بازدید :
44

کک لوک سی
امتیاز (0 از 10) از مجموع 0 رای

گفته می شود کک لوک سی، که به معبد "سوپریم بلیس" نیز معروف است، بزرگترین معبد بودا در جنوب شرق آسیا و بدون شک یکی از معروفترین معبدها در پنانگ است.

تپه های این منطقه (به نام "هی سان" یا کرین هیل) که در ایر ایتان واقع شده اند، از قدیم اهمیت خدایی داشته و از تمام مشخصات "فنگ شویی" مناسب برای یک معبد برخوردار بوده اند. در حقیقت، این تپه ها برای راهبان و تائوئیست هایی که به دنبال جاودانگی هستند، محل بسیار مناسبی برای عزلت نشینی است.

ساخت این معبد در سال 1893 آغاز شد؛ این معبد الهام گرفته از راهب اعظم معبد گادش آو مرسی در خیابان پیت است. امپراتور گوانگزو ساخت این معبد را تایید، و لوح و 70,000 جلد از نسخه سلطنتی سوتراس بودایی را به این محل اعطا کرد. دیگر حاکمان چینی، از جمله اعلیحضرت امپراتور کوانگ خی و شهبانو سیزی از سلسله چینگ، آنقدر تحت تاثیر این معبد قرار گرفتند که هدایای زیادی را به آنجا اهدا کردند.

بهترین زمان برای بازدید از کک لوک سی در جشن های سال نو چین است، وقتی که معبد را با هزاران فانوس روشن آویزان تزئین می کنند. در زمان های دیگر نیز مناظر تماشایی زیادی وجود دارد؛ در اول این فهرست نمازخانه ها، بتکده ها، برج های ناقوس و یک حوضچه پر از لاک پشت قرار دارند.

جاذبه اصلی آن بتکده هفت طبقه و زیبای رامای ششم ( بتکده 10,000 بودایی) است که در سال 1930 تکمیل شد. این بتکده 10,000 مجسمه بودا از جنس مرمر و برنز دارد، و طراحی آن همانهنگی بین آیین بودایی ماهایانا و تراوادا را نشان می دهد، و ترکیبی است از پایه هشت ضلعی چینی با یک ردیف طراحی تایلندی در وسط آن که یک تاج برمه ای نیز در بالای آن قرار دارد. می توان از طریق پله های اضطراری به نوک این بتکده رفت و از تماشای منظره بی نظیر پنانگ لذت برد. مجسمه برنز 30.2 متری کوان یین، الهه رحمت، یکی دیگر از جاذبه های اینجا است.

این بازار هر روز از ساعت 7 صبح تا 9 بعد از ظهر باز است. ورود برای همه آزاد است، اما برای ورود به داخل بتکده و اسکای لیفت باید هر نفر مبلغ کمی حدود 2* MYR بپردازد. *ممکن است قیمت ها تغییر کنند

کک لوک سی

کک لوک سی


نصاویر کک لوک سی