من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱

بازدید :
304

خو کانگسی
امتیاز (0 از 10) از مجموع 0 رای

وقتی اولین مهاجران از ایالت هوکین در چین به پنانگ آمدند، یکی از اولین کارهای آنها ساخت یکی از پرشکوه ترین خانه های قبیله ای در پنانگ بود. در دهه 1890 کار ساخت این خانه ها آغاز شد و نتیجه آن قصری بود که با قصر امپراتوری چین رقابت می کرد. گفته می شود که این تجملات گرفتار خشم خدایان شد و در اولین شب بعد از اتمام ساخت خانه های قبیله ای آتش سوزی غیرقابل توصیفی اتفاق افتاد و تمام خانه در آتش سوخت! بعد از آن در سال 1902 ساخت خانه قبیله ای کنونی آغاز شد.

یکی از پنج خانه قبیله ای هنوز در جورج تاون قرار دارد، خانه قبیله ای خو کانگسی شباهت بی نظیری به یک روستای قبیله ای کوچک دارد. خو کانگسی یکی از بزرگترین خانه های قبیله ای در پنانگ است و ستون های باریک و بلند دارد که سقف کم شیب و قرمز رنگ بنا را نگه داشته اند و تصاویر اژدها، ققنوس، حیوانات افسانه ای و مناظر مختلفی از افسانه های

معروف چین بر روی آن حکاکی شده است. این خانه یک سالن بزرگ نیز دارد که با حکاکی های درخشان و ظریف و ستون های آراسته تزئین شده است و گفته می شود صنعتگران ماهر چینی این هنرها را خلق کرده اند. سایر خانه های قبیله ای اصلی هوکین در پنانگ عبارتند از چیح کانگسی، لیم کانگسی و تان کانگسی.

خو کانگسی

خو کانگسی


نصاویر خو کانگسی