من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱

بازدید :
316

تفرجگاه گورنی درایو
امتیاز (0 از 10) از مجموع 0 رای

اگر پنانگ غذای اصلی مالزی باشد، مسلما گورنی درایو بهترین قسمت پنانگ در یک بشقاب خواهد بود. این گردشگاه ساحلی معروف نمونه ای از رنگ ها و محیط شاد، زنده و پرشور پنانگ است. گورنی درایو که با نام مالایی خود نیز، "پرسیاران گورنی" معروف است، خیابان هایی دلپذیر و رستوران های پیشرفته دارد.

غذاخوری ها و غرفه های فروش در هوای آزاد در امتداد ساحل قرار دارند و تا شب غذاهای خوشمزه می فروشند. از بین غذاهای محبوب و لذیذ محلی می توان پنانگ لاکسا، باک کوک ته (یک نوع خورش گیاهی با دنده و گوشت خوک)، او چین (املت صدف سرخ شده)، ماهی مرکب کبابی و ناسی لماک را نام برد. غذاخوری جدید گورنی درایو بخش مخصوص به غذاهای حلال و غیرحلال دارد، و از ساعت 6 بعد از ظهر باز است.

اگر به دنبال غذایی غیر از آنچه در غرفه ها وجود دارد هستید، می توانید در رستوران کورنر کلاب، دیم سام داغ و لوله ای را امتحان کنید. برای افرادی که مراقب وزن خود هستند، مستر پات به طور شبانه روز مجموعه ای از ساندویچ و تست، میزهای صبحانه روزانه، غذاهای سالم و بدون روغن را به شما ارائه می دهد.

همچنین در کنار دریا جذابیت های دیگری نیز وجود دارد؛ در نتیجه حتی اگر شما رژیم باشید، بهتر است به این محل سر بزنید. هر روز صبح زود، وقتی دوندگان در پیاده رو ورزش می کنند و سالمندان ورزش تای چی را انجام می دهند، از این گردشگاه بهترین لذت را خواهید برد. در نزدیکی این محل، در امتداد لورونگ بورما، اولین معبد برمه جزیره قرار دارد. معبد برمه دارمیکاراما، که در سال 1803 ساخته شد، دارای سقف های طلایی، بتکده، یک درخت بودهی بزرگ و یک چشمه آرزو است.

در همان نزدیکی، معبد وات چایا مانگکالارام از نمازگزاران و بازدیدکنندگان به طور یکسان استقبال می کند؛ معماری این معبد منحصر به فرد است: لبه های تیز بام، سقف های عجیب و تصاویری از اژدهاهای آسیایی. این معبد در سال 1845 ساخته شد که در داخل آن یک بودای خمیده عظیم و بلند 108 فوتی قرار دارد، گفته می شود این مجسمه سومین مجسمه بودای بزرگ در دنیا است.

تفرجگاه گورنی درایو

تفرجگاه گورنی درایو


نصاویر تفرجگاه گورنی درایو