من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

شنبه ۰۲ بهمن ۱۴۰۰

بازدید :
24

عمارت چیونگ فات تز
امتیاز (0 از 10) از مجموع 0 رای

این خانه چینی حیاط دار نیلی رنگ و مشهور در جورج تاون در دهه 1880 ساخته شد و اقامتگاه چیونگ فات تز، شخصیت برجسته چینی در ناحیه تازه تاسیس تنگه پنانگ در قرن 19، بوده است. صنعتگران ماهری که به خصوص از چین به این ناحیه آورده شده بودند این عمارت را ساختند؛ این افراد با استفاده از مهارت های خود 38 اتاق، 5 حیاط با سنگفرش گرانیتی، 7 راه پله و 220 پنجره در این عمارت ساختند.

عمارت چیونگ فات تز که در دهه 1990 توسط گروه کوچکی از محافظان میراث فرهنگی به سرپرستی لارنس لوح از خطرات توسعه نجات یافت، دارای حکاکی های چوبی مجلل چینی، پنجره های لوور گوتیک، دیوارهای آجری حنایی و آثار سفالی که با برش های چینی تزئین شده اند، تابلوهای شیشه ای و رنگی سبک هنر نو، کاشی های کف استوکی و آثار چدنی اسکاتلندی است. طرح آن بر اصول فنگ شویی استوار است، و مملو از مجموعه کمیابی از مجسمه ها، حکاکی ها، پرده های نقش دار و عتیقه جات دیگر است.

در سال 2000، عمارت چیونگ فات تز برنده جایزه حفاظت از میراث فرهنگی آسیا و اقیانوسیه یونسکو در مراسم افتتاحیه آن شد؛ این عمارت به دنبال 7.6 میلیون RM هزینه برای ترمیم آثار به عنوان "عالی ترین پروژه" در حاشیه آسیا و اقیانوسیه انتخاب شد.

عمارت چیونگ فات تز

عمارت چیونگ فات تز


نصاویر عمارت چیونگ فات تز