من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱

بازدید :
311

معبد بودای زمردین
امتیاز (0 از 10) از مجموع 0 رای

بودای زمردین مقدس ترین مجسمه بودا در کشور تایلند و از مهمترین جاذبه های تایلند است و معبد آن در محوطه کاخ پادشاهی در شهر بانکوک واقع شده است که از بهترین جاذبه های گردشگری بانکوک میباشد. این بودای نشسته که از یشم سبز ساخته و با لباسی زرین پوشیده شده، 45 سانت بلندی دارد.
بودای زمردین از تاریخچه ای طولانی برخوردار است. این بودا سه لباس زرین دارد که بر حسب تغییر فصل توسط پادشاه تایلند طی مراسم خاصی تعویض شده و دو لباس دیگر در مجموعه کاخ به نمایش گذاشته می شوند. این معبد یکی از دیدنیهای بانکوک تایلند به شمار میرود.
بر اساس افسانه ها، این بودا سال 43 قبل از میلاد در هند ساخته شده و پس از 300 سال برای در امان ماندن ازجنگ داخلی به سریلانکا برده شد. پس از آن شاه برمه، فرستاده ای را برای بازگرداندن آن به سیلان فرستاد اما کشتی حامل آن گرفتار توفان شد و درکامبوج لنگر انداخت.
در سال های بعد پس از گذر از لائوس، به ایالت چیانگ رای در شمال تایلند رسید.در آن زمان حکمران چیانگ رای آن را مخفی کرد ولی در سال 1434 به علت برخورد صاعقه به معبد، این بودا کشف شد. سپس به شهر چیانگ مای برده شد و تا سال 1552 در آنجا ماند.
سرانجام در قرن 18، رامای اول که در آن زمان فرمانده بود، با تصرف بودای زمردین، آن را به ایالت خود آورد و پس از آنکه به پادشاهی رسید، این بودا را در مراسمی با شکوه در سال 1784 به کاخ خود در بانکوک کنونی منتقل کرد.

معبد بودای زمردین

معبد بودای زمردین


نصاویر معبد بودای زمردین