من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

چهارشنبه ۰۸ تیر ۱۴۰۱

بازدید :
42

پارک جنگلی میمون
امتیاز (0 از 10) از مجموع 0 رای

پارک جنگلی میمون بالی در شهر اوبُد یکی از دیدنیهای بالی اندونزی قرار دارد. این پارک در بنیاد گردشگری جهانی به رسمیت شناخته شده است. هدف اصلی مسئولین پارک آموزش به عموم مردم برای حفظ طبیعت و جنگل ها و حیواناتی مخصوصا میمون ها است که در این محیط ها زندگی می کنند.

میمون هایی که در این جنگل حفاظت می شوند به ماکاکیوز دراز دم معروف هستند که نام علمی آن ماکاکا فسکیکیوارز است. ماکاکیوز در سراسر جنوب شرقی آسیا زندگی می کنند و به وفور یافت می شوند.

در حال حاضر حدود 340 عدد ماکاکیوز دراز دم در این جنگل زندگی می کنند. البته از نوع ماکاکیوز کوتاه دم آن هم یافت می شوند که بسیار شبیه انسان است و بر خلاف دراز دم ها که فقط در جنگل ها زندگی می کنند، کوتاه دم ها در روستاها و مزارع برنج هم یافت می شوند.

اصولا در جزیره بالی میمون ها حیوانات مقدسی هستند و این جنگل هم به نوعی یک جنگل مقدس به شمار می آید و معابد زیادی هم در این پارک وجود دارد که مقدس بودن این پارک جنگلی را دو چندان می کند.

در سال 1986 تنها 800 نفر در ماه برای بازدید از این جنگل می آمدند که اکنون این عدد به 10000 نفر در ماه رسید است. پارک جنگلی میمون یکی از برترین جاذبه های گردشگری بالی و دیدنیهای اندونزی به شمار میرود.
برای آن دسته از گردشگرانی که با خردسالان خود به بالی آمده اند بازدید از این جنگل توصیه می شود. البته ناگفته نماند، به هنگام بازدید از جنگل میمون ها مواظب کلاه، عینک و حتی کوله پشتی خود باشید.

میمون ها علاقه وافری به قاپیدن این اشیاء داشته و در صورت از دست دادن هر یک از این اشیاء بدست آوردن دوباره ی آن بعید به نظر می رسد.

پارک جنگلی میمون

پارک جنگلی میمون


نصاویر پارک جنگلی میمون