من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰

بازدید :
818

شهر مینیاتوری تامان
امتیاز (0 از 10) از مجموع 0 رای

شهر مینیاتوری تامان، مجتمعی فرهنگی تفریحی در شرق جاکارتا است که مساحتی بالغ بر 111 هکتار دارد. هدف از ساخت این مجموعه، نمایش زندگی روزمره‌ی مردم اندونزی و فرهنگ مردمان این کشور بصورت فشرده و مینیاتوری بوده است بطوریکه بسیاری از بخش‌های فرهنگ این کشور از جمله پوشش، غذاها، معماری و سایر بخش‌های سنتی این فرهنگ را در بر می‌گیرد.
همچنین دریاچه‌ای مصنوعی در میان این محوطه قرار دارد که اطراف آن چند موزه، سینما، تئاتر و شهربازی کودکان ساخته شده است.

ایده‌ی ساخت این موزه را همسر «سوکارنو» مطرح کرد تا وحدت ملی و فرهنگی ملت اندونزی را بیشتر کند. ساخت این مجموعه بالاخره در سال 1972 آغاز شده و هزینه‌های آن غالبا توسط ثروتمندان محلی تامین شد.
داخل این مجموعه یک مسجد، دو کلیسا و سه معبد نیز ساخته شده است. همینطور باغ‌های ارکیده، کاکتوس و یاسمین و نیز باغ پرندگان از مکان‌های دیدنی داخل این مجموعه‌اند.
از موزه‌های داخل این مجموعه نیز می‌توان به موزه اندونزی، موزه سربازان،انرژی‌های نو، مخابرات، موزه نمادهای اندونزی و چندین موزه دیگر اشاره نمود. سه رستوران و چندین کافه و چایخانه نیز در این مجموعه قرار دارد.
یکی از مهم‌ترین بخش‌های این مجموعه، مرکز علمی فناوری ان است که زیر نظر وزارت علوم و فناوری اداره شده و دارای 15 سایت علمی و بیش از 300 نوع ابزار علمی است. تنها این بخش سالانه نزدیک به 340 هزار نفر بازدید کننده دارد. از سایت‌های مشهور این مجموعه می‌توان به سایت‌های روبوتیک، مغناطیس و نیز ریاضیات و الکتریک اشاره نمود.

شهر مینیاتوری تامان

شهر مینیاتوری تامان


نصاویر شهر مینیاتوری تامان