من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

چهارشنبه ۰۸ تیر ۱۴۰۱

بازدید :
42

پارک بی های
امتیاز (0 از 10) از مجموع 0 رای

پارک بی های

پارک بی های یکی از دیدنیهای پکن چین در منطقه شیچنگ واقع شده و دارای سابقه ای 1000 ساله است که در طول 5 سلسله حکومتی لیائو، جین، یوان، مینگ و کینگ ساخته و نگهداری شده است. مساحت کل این باغ 69 هکتار که نیمی از این باغ توسط آب احاطه شده است و کل این مجموعه به چهار قسمت متفاوت با اسامی گوناگون تقسیم می گردد.


از قسمتهای مهم این پارک می توان به معبد یونگآن اشاره کرد که بزرگترین مجموعه این پارک است و به معبد صلح نیز موسوم میباشد. سمبل این پارک معبدی لامائی است که در بالاترین نقطه پارک قرار گرفته است و 36 متر ارتفاع دارد و در سال 1651 ساخته شده است و 2 قطعه از بدن بودا در این محل نگهداری می شود.


در قسمت غرب این معبد محل استراحت و زندگی پادشاهان سلسله کینگ بوده است. در قسمت جنوب پارک شهر مدور قرار دارد که بوسیله دیواری احاطه گردیده است. سالن چنگ گوانگ که با کاشیهای لعاب دلر رنگارنگ تزئین گردیده است و پادشاهان سلسله مینگ از این محل مراسم های مختلف و گوناگون از جمله آتش بازی را تماشا می کرده اند.


یک مجسمه بودا از جنس سنگ یشم مرغوب در سالن اصلی این کاخ قرار دارد. یکی از مهم ترین و زیبا ترین قسمتهای این پارک سالن 9 اژدها و 5 اژدها است. گفته میشود که سالن 5 اژدها محلی بوده است که خدایان مونث برای ماهیگیری و تفریح از آن استفاده می کرده اند و این سالنها بوسیله یک پل که بشکل اژدهائی در حال شنا کردن میباشد به یکدیگر متصل می شوند.

سالن 9 اژدها در سال 1756 ساخته شده است دیوارهای این سالنها بوسیله آجرهای لعابدار رنگارنگ و همچنین 1376 مجسمه کوچک بودا تزئین شده اند که جلوه بسیار زیبائی را به این محل داده است. این پارک یکی از برترین جاذبه های گردشگری چین و جاذبه های پکن میباشد.

پارک بی های

پارک بی های


نصاویر پارک بی های