من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱

بازدید :
298

پارک جهانی
امتیاز (0 از 10) از مجموع 0 رای

پارک جهانی

پارک جهانی پکن یکی از برترین دیدنیهای پکن چین، به گردشگران کمک میکند که دنیا را بدون نیاز به ترک پکن دیدن کنند. این پارک 46.7 هکتار و در جنوب غربی منطقه فنگ تای پکن واقع شده است. حدود 17 کیلومتر از میدان تیانانمن، مرکز شهر و 40 کیلومتر از فرودگاه بین المللی پکن فاصله دارد که از برترین جاذبه های گردشگری چین و جاذبه های پکن نیز به شمار میرود.

این پارک در سال 1993 افتتاح شد و حدود 1.5 میلیون بازدید کننده در سال برای این پارک برآورد شده است. ورودی پارک از یک قلعه گوتیک، راهروی رومی و مجسمه های امدادی گرانیت ساخته شده است.


دروازه باغ به سبک ایتالیایی با تراس و راه پله های بزرگ، چشمه ها، و مجسمه ای با الهام از اصل رنسانس اروپا ساخته شده. چمن و باغ های زیادی در سراسر پارک پراکنده شده است.


در این چمن ها مدل های مینیاتوری از حدود 100 مجسمه معروف در جهان از جمله مجسمه آزادی آمریکایی، پری دریایی کوچک کپنهاگ، دیوید میکل آنژ و ونوس د میلو قرار دارد. پارک جهانی پکن تشکیل شده از دو بخش اصلی است.


بخش دیدنی و مراکز خرید، بخش ناهار خوری و منطقه تفریحی. در بخش دیدنی این پارک حدود یک صد کپی از نشانه های معروف سراسر جهان، از جمله برج در لندن، برج ایفل در پاریس، و اهرام بزرگ مصر، حتی منهتن مینیاتوری، برج های دوقلوی مرکز تجارت جهانی وجود دارد.

یک منطقه خاص در بخش دیدنی پارک وجود دارد که چین پارک نام دارد و شامل یک ویلا سلطنتی ژاپن و یک ویلا باغ به سبک آمریکایی. بخش دیگری از این پارک شامل منطقه خرید و ناهار خوری که در این منطقه از روی مدل های معماری اروپایی و آمریکایی ساخته شده است.


این بخش از پارک همچنین شامل منطقه تفریحی که در آن سینما و تماشاخانه های بزرگ وجود دارد. همچنین به نمایش گذاشتن فرهنگ های مختلف جهان و آداب و رسوم آنها در این قسمت از ویژگیهای دیگر این پارک میباشد.


رقص فولکلور خاص فرهنگ های مختلف در داخل تماشاخانه و یا در عرصه فضای باز نیز وجود دارد. ممکن است این رقص ها توسط رقصنده های پارک جهانی پکن و یا ممکن است با گروهی به نمایندگی از فرهنگ های محلی انجام پذیرد.

پارک جهانی

پارک جهانی


نصاویر پارک جهانی