من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱

بازدید :
54

دیوار بزرگ چین
امتیاز (0 از 10) از مجموع 0 رای

دیوار بزرگ چین

ديوار بزرگ چين طويل ترين ديوار ساخت دست بشر و از مهمترین جاذبه های گردشگری چین و جاذبه های پکن ميباشد كه به طول تقريبي 6352 كيلومتر از گذرگاه شانگهاي در دريای بوهايی در شرق و حدفاصل چين و منچوری تا لوپ نور در جنوبي ترين قسمت منطقه خود مختار زينجيانگ كشيده شده است.

ديوار بزرگ چين یکی از برترین دیدنیهای پکن چین دژی است به منظور حفاظت از سلسله های مختلف چين در مقابل تاخت و تاز هانيكها، مغولها، تركها و ساير اقوام چادر نشين كه از سرزمين های جديد مغولستان و منچوريا مي آمدند، ساخته شده است. اين ديوار تقريبا مرز بين چين شمالی و مغولستان داخلی را مشخص مي كند. امروزه برخی از قسمتهايی كه در بخشهای توريستي قرار دارد بازسازي شده است.

دیوار بزرگ چین

دیوار بزرگ چین

بادالینگ

بادالینگ یکی از دیدنیهای پکن چین، تنها قسمتی از دیوار بزرگ چین است که بیشترین بازدید کننده را دارد. در حدود 50 مایل در شمال غرب شهر پکن در شهرستان یان کینگ است که در منطقه شهرداری پکن واقع شده است.

این بخش از دیوار چین در سال 1505 در دوران سلسله مینگ همراه با یک پاسگاه نظامی ساخته شد که منعکس کننده اهمیت استراتژیک این مکان است. بادالینگ در حدود 1،015 متر بالاتر از سطح دریا و بالاترین نقطه سنتی چین و از جاذبه های گردشگری چین است.


این بخش از دیوار دستخوش ترمیم های سنگین قرار گرفت و در سال 1957 اولین قسمت از دیوار چین بود که برای بازدید گردشگران باز شد. در حال حاضر سالانه میلیون ها نفر بازدید کننده دارد.

در اطراف این منطقه هتل ها، رستوران ها و .. وجود دارد و از جاذبه های پکن به شمار میرود. بزرگراه بادالینگ به تازگی برای وصل بادالینگ به قسمت مرکزی پکن افتتاح شده. خط اس 2، راه آهن پکن، در خدمت مردم برای رفتن به این قسمت از دیوار بزرگ چین است. مردم می توانند بلیط را در ایستگاه راه آهن شمال پکن برای ایستگاه بادالینگ خریداری کنند.


نصاویر دیوار بزرگ چین