من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

یکشنبه ۰۹ بهمن ۱۴۰۱

بازدید :
306

شهر ممنوعه
امتیاز (0 از 10) از مجموع 0 رای

شهر ممنوعه

شهر ممنوعه يا همان گوگنگ در شمال ميدان تیانانمن در پكن واقع شده است و یکی از دیدنیهای پکن چین به شمار میرود. ساخت قصر از سال 1407 يعنی در پنجمين سال فرمانروايي، امپراطور سوم سلسله مینگ آغاز شد و 14 سال بعد در سال 1420 تكميل شد.


در چين باستان فقط دو امپراطوری کینگ و مینگ اقدام به ساخت كاخ و قصرهاي مجلل نموده اند كه امروزه بعنوان بزرگترين مجموعه كاخ موزه هاي امپراطوري چين با مساحت 74 هكتار در جهان مطرح می باشد.

در بر گيرنده 999 كاخ است و اين مجموعه آن چنان وسيع است كه مثل شهری مي ماند و چون در زمانهاي قديم هيچ فردي غير از دربار حق ورود به اين محدوده را نداشت و حتي خود دربار نيز نمی توانستند از محدوده اين كاخها خارج شوند به همين دليل به شهر ممنوعه مشهور شده است.

شهر ممنوعه با 6 متر خندق و ده متر ديوار محصور شده است و هر ديوار آن يك دروازه دارد. شهر ممنوعه به دو بخش تقسيم مي شود بخش جنوبي يا محوطه بيروني كه امپراطوري وقت در آنجا فرمانروايي مي كرد و بخش شمالی يا محوطه درونی كه وي با خانواده اش در آن زندگي مي كرده است.

مردم چين باستان نهايت مهارت خود را در ساخت شهر ممنوعه بكار برده اند و در ساخت آن از كاشي و آجرهاي زمرد رنگ استفاده شده است و ساخت شگفت انگيز و هنر معماری با شكوه آن توريستهای زيادی را به خود جلب مي نمايد. این مجموعه یکی از بهترین جاذبه های گردشگری چین و جاذبه های پکن میباشد.

شهر ممنوعه

شهر ممنوعه


نصاویر شهر ممنوعه