من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰

بازدید :
999

معبد لاما
امتیاز (0 از 10) از مجموع 0 رای

معبد لاما

معبد لاما یکی از بزرگترین و بهترین معابد حفظ شده در شهر پکن و از جاذبه های گردشگری چین و جاذبه های پکن است که متعلق به سال 1694 و سالهای حکومت سلطنت کینگ (1644-1911) می باشد و به عنوان محل استراحت و زندگی سومین پادشاه این سلسله بوده است.


این معبد در سال 1744 به طور کلی تغییر کاربری داده و به یک معبد تبدیل میگردد. مساحت این معبد 66.400 متر مربع است که به عنوان یک کاخ کوچک با کاشیهای لعاب دار زرد رنگ و سقفی قرمز رنگ با کاشیهای نفیس می باشد.


بر اساس معماری کهن و سنتی کشور چین هر یک از عناصر معماری این معبد در تقارن با سالن اصلی است که در محور شمال به جنوب قرار گرفته است. این معبد دارای 5 سالن اصلی است که در اطراف حیاط اصلی جنوبی قرار گرفته است. این سالنها به ترتیب عبارتند از سالن پادشاه آسمانی، سالن هماهنگی، سالن صلح، سالن برکات سرمدی و سالن چرخ دارما.

در حیاط جنوبی یک دیوار بزرگ و 3 ساختمان به سبک معماری چینی به نام پایلوئو توجه هر بیننده ای را به خود جلب می کند. سالن پادشاه آسمانی در حقیقت یک ورودی به چهار سالن دیگر می باشد. در چهار گوشه این سالن زنگهائی که بر روی آنها به زبان سنسکریت نوشته هائی وجود دارد باعث تزئین سالن گردیده است.


اگر در بیرون از پله های سالن پادشاهان بایستید در مقابل شما حیاطی قرار می گیرد که حیاط سالن هماهنگی و صلح است سالنی که خود دارای 4 بخش دیگر است. در این سالن 3 مجسمه بودا قرار گرفته است.


سالن درست در کنار حیاط امپراطور یونگژن قرار دارد یعنی زمانی که وی یک شاهزاده بود. 3 تصویر از بودا جلوه ویژه ای به این سالن داده است. سالن چرخ دارما محلی است که لاما در آن مراسم مذهبی را اجرا می کرده است.


سالن شادی بی نهایت آخرین سالن از مجموعه سالنهای این معبد هستند که در بالاترین قسمت این معبد قرار گرفته است و در 3 طبقه و 2 غرفه کوچکتر است. این معبد یکی از بهترین دیدنیهای پکن چین است.

معبد لاما

معبد لاما


نصاویر معبد لاما