من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

پنجشنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۱

بازدید :
56

معبد 6 درخت انجیر
امتیاز (0 از 10) از مجموع 0 رای

معبد 6 درخت انجیر

معبد 6 درخت انجیر تاریخی 1400 ساله را دربا خود همراه دارد، معبد 6 درخت انجیر یکی ازمعابد برتر بودائیست در گوانجو به حساب می آید و در خیابان لیورنگ (Liurong) ( که در زبان چینی به معنای خیابان 6 درخت انجیراست) واقع شده است. این معبد به خاطر مجموعه آثار باستانی و فرهنگی که درخود جای داده است ، هم در داخل و هم خارج از کشور از شهرت خاصی برخوردار است.
این بنا در سال 537 ساخته شده است و بعد از آن چندین مرتبه بازسازی شده است، نام معبد نیز چندین مرتبه تغییر کرده است که از جمله اسامی قبلی آن می توان به معبد Changshou ( به معنای معبد طول عمر ) و معبد Jinghui اشاره داشت . نام حال حاضر معبد در واقع نامی است که توسط ادیب بزرگ Dongpo Su در دوران سلطنت خاندان Song ها (960-1270) به آن داده شد. گفته می شود که زمانی که این دانشمند از سفرش به شمال بر می گشته ، در مسیر خود این معبد را می بیند و در نزدیکی آن 6 درخت انجیر بزرگ می بیند. انرژی ناشی از درخت ها احساس خوشی را به او می دهد. راهب بزرگ معبد از او دعوت می کند تا نامی به معبد بدهد، Dongpo Su ، نام کنونی را انتخاب می نمایدو سرانجام ، معبد نام رسمی اش به معبد 6 درخت انجیر تغییر می یابد. پاگودایی که در این معبد وجود دارد، مجموعاً به عنوان 6 پاگودای انجیر از پاگودای گل خوانده می شود.
وقتی که از درب کوهستانی وارد معبد شوید، اولین تالاری که به چشم می خورد ، تالار Tanwang است. بودای خندان درست روبروی شما با صورتی پر از لبخند تماشایتان می کند و به شما خوش آمد می گوید. درست پشت این تالار ، تالار Weituo قرار گرفته است. با توجه به داستان هایی که نقل شده ، Weituo ژنرالی بوده که آثار باستانی بودائیسم را که دزدیده شده بودند، بازپس می گیرد، این فرد درست برعکس بودای خندان ، چهره عبوس و خشن و جدی دارد.


**
**

چشم نواز ترین بخش معماری این سازه مربوط به پاگودای6 انجیر است. در واقع این همان پاگودایی است که در آن آثار عتیقه و باستانی بودایی نگهداری می شود. سقف این بنا رو به بالا ساخته شده و شبیه به گل سرخ پنج برگ است. رأس پاگودا شبیه به پرچم گل ساخته شده است و کل سازه شبیه به کلاله ای بزرگ به نظر می رسد، به همین دلیل است که مردم محلی به آن پاگودای گل مانند می گویند. پاگوداها هم فضای نمایشی زیبایی دارند و هم چشم انداز دلپذیری برای بازدید کنندگان فراهم می کنند.
در غرب پاگودای 6 انجیر، تالار بودایی Daxiong واقع شده است، که تالار اصلی مجموعه معبد 6 درخت انجیر نیز به حساب می آید. سه تا از بزرگترین تندیس های مسی بودایی باستانی با اسامی Sakyamuni، Amitabha ،Apothecary در این محل واقع شده اند ، این تندیس ها نمادی از حال، گذشته و آینده محسوب می شوند.
حین بازدید از معبد شاهد سوزاندن عود توسط بازدیدکنندگان خواهید بود، هر ساله در اول سال نوی چینی که با عنوان فستیوال بهاره خوانده می شود و همچنین در فستیوال فانوس ، تمامی معابد و از جمله همین معبد جمعیت زیادی را پذیرا خواهند بود. مردم بسیاری در صف های طولانی می ایستند تا بتوانند عودهایشان را با دعای اینکه در سال جدید از سوی خداوند مورد عفو قرار بگیرند بسوزانند.
برای بازدید از این مکان به حداقل یک ساعت زمان نیاز خواهید داشت.

معبد 6 درخت انجیر

معبد 6 درخت انجیر


نصاویر معبد 6 درخت انجیر