من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

چهارشنبه ۰۸ تیر ۱۴۰۱

بازدید :
44

شمال جزیره‌ی ماله
امتیاز (0 از 10) از مجموع 0 رای

شمال جزیره‌ی ماله

ماله، پایتخت مالدیو و مرکز اقتصادی و سیاسی این کشور است که از شمال تا جنوب با جزیره‌های کوچکی احاطه شده. بهترین مراکز غواصی و هتل‌های مالدیو در این جزایر واقع شده‌اند و به خاطر تعداد بالای توریست‌ها، رسیدگی خوبی هم به آن‌جا می‌شود. جزیره‌ی گافارو فالو یکی از جزایر شمالی ماله است که می‌گویند بکرترین مناطق غواصی در آن قرار گرفته.
مجموعه‌ی جزایر شمال و جنوب ماله را منطقه‌ی کافو می‌نامند و مرکز آن تولوسدو نام دارد. این جزیره، در شمال شرقی مجموعه جزایر ماله قرار گرفته و جزیره‌ای صنعتی است. تولوسدو به خاطر بودو برو که نوعی طبل بزرگ است، رقص سنتی و انبار ماهی نمک‌سودش معروف است.

جزیره‌ی کاشیدوو یکی دیگر از جزایر کافو است که با داشتن حدود هزار و پانصد نفر جمعیت، پرجمعیت‌ترین جزیره‌ی این منطقه به شمار می‌رود. ویرانه‌هایی در این جزیره باقی مانده که که مربوط به یک معبد قدیمی بودایی است. محصولات کشاورزی این جزیره هم هندوانه، لیمو، موز، خیار و کدو است و آن‌چه باعث شهرت آن شده، شیره‌های خرمای مرغوبی است به نام را.

جزیره‌ی هورا، یکی دیگر از جزایر شمالی ماله است که البته نسبت به سایر جزیره‌ها، جذابیت‌های کمتری دارد. سلسله‌ی پادشاهی هورا که در سال ١٧٥٩ توسط سلطان قاضی حسن عزالدین تاسیس شد، مسجدی در این جزیره ساخته است.

بسیاری از توریست‌های مالدیو ترجیح می‌دهند در هیمافوشی هم توقفی داشته باشند. این جزیره هشتصد و پنجاه نفر جمعیت دارد و مغازه‌های خیابان اصلی‌اش، انواع سوغاتی‌های ارزان قیمت را می‌فروشند. این مغازه‌ها صنایع‌دستی زیبایی دارند که اغلب از چوب ساخته شده‌اند.

شمال جزیره‌ی ماله

شمال جزیره‌ی ماله


نصاویر شمال جزیره‌ی ماله