من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

یکشنبه ۰۹ بهمن ۱۴۰۱

بازدید :
311

جنوب جزیره‌ی ماله
امتیاز (0 از 10) از مجموع 0 رای

جنوب جزیره‌ی مالهجزایر جنوبی ماله، اغلب جزیره‌های کم‌جمعیت و خلوتی هستند که از ازدحام توریست‌ها هم در آن‌ها خبری نیست. بزرگترین جزیره‌ی این منطقه، مافوشی است که تنها ساختمان‌های مهم‌اش، زندان و کانون تربیت هستند.
جزیره گوراایدو که با داشتن هزار و چهارصد نفر جمعیت، پرجمعیت‌ترین جزیره‌ی جنوب ماله محسوب می‌شود، تالاب و بندرگاه بسیار زیبایی دارد که ماهی‌گیرها آن دور و بر ماهی می‌گیرند و قایق‌های مسافرتی در آن پهلو می‌گیرند.

جنوب جزیره‌ی ماله

جنوب جزیره‌ی ماله

جزا‌یر آری

قطب گردشگری مالدیو، منطقه‌ی آری است که در شمال ماله قرار گرفته است. در جزایر کوچک این منطقه حدود ٢٨ هتل با امکانات خوب ساخته‌اند که بعضی از آن‌ها، جزو بهترین هتل‌های مالدیو هستند.

جزیره‌ی تودو

با این که این جزیره از نظر تقسیمات جغرافیایی جزئی از جزایر آری به شمار می‌رود، اما جزیره‌ای است تنها و دور از بقیه که در بیست کیلومتری حاشیه‌ی شمالی این منطقه واقع شده است. شغل اصلی مردم این جزیره ماهیگیری‌ست، اما کشاورزی هم در آن‌جا رواج دارد و محصولاتی مثل هندوانه توسط اهالی تولید می‌شود. در این جزیره یک معبد بودایی وجود دارد که آثار و اشیای باستانی در آن به نمایش گذاشته شده‌اند.

جزیره‌ی رادهو

جزیره‌ی کوچک رادهو در امتداد سواحل شمال شرقی منطقه‌ی آری قرار گرفته. این‌جا، دهکده‌ی کوچک و جذابی است که چهار مسجد، مغازه‌های سوغاتی‌فروشی و یک مرکز بهداشتی درمانی دارد. معمولاً از جزایر اطراف تورهای یک روزه‌ای را برای بازدید از این جزیره ترتیب می‌دهند. قبل از ورود اسلام، رادهو یکی از مراکز بودا بوده است.


نصاویر جنوب جزیره‌ی ماله