من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

یکشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۰

بازدید :
909

پارک ملی بیوک مندرس
امتیاز (0 از 10) از مجموع 0 رای

پارک ملی بیوک مندرس دلتای یا پارک ملی دلتای آیدین کوش آداسی که در استان آیدین و در محدوده شهرستانهای کوش آداسی و سوکه قرار دارد از طریق جاده کوش آداسی - سوکه قابل رفت و آمد می باشد و یکی دیگر از جاذبه های ترکیه و دیدنیهای کوش آداسی ترکیه به شمار میرود. فاصله این پارک ملی تا کوش آداسی 28 کیلومتر و تا سوکه 34 کیلومتر است.
بافت ژئولوژیکی شبه جزیره دیلک که از پیشروی کوه سامسون به دریای اژه بوجود آمده از توده های متعلق به دوران پالزوئیک، مزوزوئیک و نئوژن بوده که یکی از نواحی مندرس است. پلاژهای شنی، دره ای، سنگی مرتفع این شبه جزیره بسیار جالب توجه است. بخش شمالی این پارک ملی دارای یک پوشش گیاهی بی نظیر در منطقه مدیترانه است.
بویژه گیاهان تیره شاه بلوط و دفنه و نیز کلیه انواع گیاهان مخصوص ناحیه مدیترانه در این شبه جزیره با طراوت و زیبایی خاصی دیده میشود. شاه بلوط مخصوص نواحی جنگلی آناتولی شمالی، بید، سرو و غیره تنها در این منطقه از کشور در کنار هم وجود دارد.
پارک ملی، آخرین نقطه غربی آناتولی است که نسل آن در حال انقراض است. همچنین فک مدیترانه و لاک پشتهای دریایی که در کشورهای مدیترانه ای تحت حمایت و حفاظت قرار گرفته اند در کناره ها و سواحل این پارک ملی امکان زاد و ولد و رشد یافته اند. این پارک یکی از برترین دیدنیهای ترکیه و جاذبه های گردشگری کوش آداسی میباشد.

پارک ملی بیوک مندرس

پارک ملی بیوک مندرس


نصاویر پارک ملی بیوک مندرس