من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

یکشنبه ۰۹ بهمن ۱۴۰۱

بازدید :
309

کلیسای گغارت
امتیاز (0 از 10) از مجموع 0 رای

پرستشگاه گارنی و دیر گغارت یکی از مکان های دیدنی هستند که بیشتر از همه بازدید می شوند و هر دو در نزدیکی ایروان قرار دارند. در حین سفر به این بناهای یادبود باستانی، خیلی چیز های دیدنی وجود دارند. یکی از آنها خود جاده است که با چشم انداز و طبیعت حیرت انگیزی احاطه شده است. جاده گارنی و گغارت یکی از زیباترین جاده های ارمنستان است.

دیر گغارت در 7 مایلی گارنی قرار دارد و در حدود قرن چهارم تأسیس گردیده است. اما تاریخ بنای فعلی به قرن های دوازدهم و سیزدهم بر می گردد. بر طبق افسانه باستانی، سرنیزه افسانه ای که در مسیح فرو رفته است به دیر گغارت آورده شده است.

از دیگر دیدنی های مجموعه گغارت حجره های تراشیده شده در کوه هستند. این حجره های تراشیده شده به آکوستیک باور نکردنی خود معروف هستند. شما دیوارهای خاچکارهای (صلیب تراشیده شده از سنگ) حیرت انگیزی را در قسمت بیرونی دیوارهای حفر شده خواهید دید. همچنین شما می توانید داخل کلیسای جامع اصلی که در سال 1215 ساخته شده است، شمع روشن کنید.
هنگامی که در گغارت هستید روبان های گره زده شده بر روی درخت های اطراف رودخانه و صخره های با اثرات خون قربانی شده ها را ملاحظه می کنید. روبان های گره زده شده نمایانگر آرزوها هستند. صخره های مخصوص قربانی وقتی که شخصی گوسفند یا مرغی برای قربانی کردن می آورد، مورد استفاده قرار می گیرد.

این ها سنت های مسیحی نیستند آنها به دوران باستان بر می گردند. وقتی که ارامنه تحت تأثیر ایرانیان و دین زرتشتیان قرار داشتند.

کلیسای گغارت

کلیسای گغارت


نصاویر کلیسای گغارت