من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

شنبه ۰۲ مهر ۱۴۰۱

بازدید :
6

قبل از سفر به ارمنستان این اطلاعات را مرور کنید
ارمنستان یکی از کشور های همسایه در شمال ایران است که هر سال تعداد زیادی از ایرانیان از طریق مرز هوایی و زمینی روانه این کشور می شوند تا یک سفر نه چندان خارجی را تجربه کنند. این کشور دارای جاذبه هایی است که ارمنی ها برای آن بسیار ارزش قائلند. اما برای اینکه شما به عنوان یک مسافر در ارمنستان احساس راحتی کنید و سفری امن داشته باشید لازم به ذکر چند نکته است که ما برای شما در این مقاله خواهیم گفت تا سفرتان آرام و آرامش بخش باشد. با هم مرور می کنیم:
یک : از عبورو مرور شبانه در ارمنستان خود داری کنید. هر گز کیف پول و اموال خود را در مجامع عمومی به طور علنی آشکار نکنید.

دو : اغلب اوقات به محض ورود به ارمنستان افراد زیادی به عنوان مترجم، هتل دار و کمک یار به سمت شما می آیند که نباید به آن ها اعتماد کنید.

سه :در این کشور آگاهی هایی وجود دارد که می توانید در صورت بروز هر نوع مشکلی به آن ها مراجعه کنید و جواب بگیرید

چهار: در این کشور کارهای جعلی تقریبا زیاد صورت می گیرد بنابراین توجه کنید به پست های الکترونیکی که از سوی ساکنان این کشور برای شما ارسال می شود توجه نکنید.

پنج : داروی کدئین دار هرگز به همراه خود نداشته باشید چرا که در اغلب کشور ها از جمله ارمنستان، این دارو ها مخدر محسوب می شود و مجازات بدنبال دارد.

شش : رانندگان معتبر در این کشور و هر کشور دیگر باید دارای مجور IDP باشند.

هفت : چنانچه باز هم با رعایت نکات مذکور دچار سرقت و آسیب شدید می توانید از پلیس محلی علاوه بر آگاهی های ایرانی استفاده کنید.

هشت : تصاویر مدارک خود مثل گذرنامه ، کارت ملی و… را حتما در محلی امن روی گوشی، تبلت یا لپ تاپ خود نگهداری کنید

نه : طبق قوانین شما به محض ورود به هر کشوری من جمله ارمنستان باید تابع قوانین و مقررات آن ها باشید. پس هرگونه خطا مستلزم این است که شما را مجازات یا بازپرسی کنند!

ده: با توجه به وضعیت روحی و سلامتی خود، حتما قبل از سفر شرایط آب و هوایی ارمنستان را چک کنید و بعد اقدام به سفر نمایید

یازده : برای رزرو هتل و محل های اقامتی از طریق رابط های معتبر و با تجربه این کار را کنید

دوازده : هر بار که می خواهید هتل را ترک کنید مدارکتان را همراهتان با خود حمل کنید.

سیزده : کارت شناسایی عکس داری در تمام طول سفر حتما به همراه خود داشته باشید که بهتر است کارت ملی تان باشد که ملیت شما نیز در آن مشخص است.

چهارده : آدرس دقیق هتلی که در آن هستید را همیشه در جیب داشته باشید. از هتل کارت اطلاعاتی شان را بگیرید.

پانزده : کرایه های تاکسی بر اساس مسیر متغیر است و بر اساس درام محاسبه می شود.

امیدواریم که با رعایت این نکات توانسته باشیم گامی درست در جهت تامین سلامت سفر شما برداشته باشیم. توجه داشته باشید که در مورد مسافرت خود بسیار فکر کنید و در صورت وجود هر ابهامی هنگام خرید تور، یا … به افرادی که تجربه دارند مشورت کنید. توصیه می شود برای رفتن به ارمنستان بیشتر از تور استفاده کنید تا اینکه بخواهید با اتومبیل شخصی مسافرت کنید.