من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

پنجشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱

بازدید :
8

سفر زمینی به باکو
سفر با اتوبوس

برای سفر زمینی به آذربایجان و پایتخت آن شهر باکو، مسیرها و وسایط مختلفی وجود دارد که در اینجا سفر با اتوبوس های تهران-باکو و یا تبریز-باکو و نیز عبور از مرز و ادامه سفر با سواری های آذربایجانی را به صورت خلاصه آورده ایم.

شما می توانید بلیط اتوبوس تهران-باکو-تهران را از تعاونی های مسافری ترمینال غرب در تهران و یا ترمینال تبریز و سایر شهرهایی که برنامه منظم حرکت به باکو دارند، تهیه نمایید.

اتوبوس های تهران-باکو در تهران هر روز از چند تعاونی و معمولا به صورت شبانگاهی حرکت می کنند اتوبوس های مسیر باکو معمولا دارای حرکت منظم هستند، طول سفر بسته به میزان توقف در مرز و مبادلات داخل خاک آذربایجان کم و زیاد می شود

حرکت به سمت شهر زیبای باکو

بیشتری زمانی که در طول سفر با اتوبوس تلف می‌شود، موقع عبور از گمرک آستارا می‌باشد، زیرا در اینجا تمامی مسافران باید تک به تک مورد کنترل پاسپورت و ویزا قرار بگیرند و این هم به خاطر شلوغی مرز آستارا همیشه زمان بر است. از این گذشته، شما برای واریز مبلغ عوارض خروج و مالیات شهرداری فقط و فقط می‌توانید از بانک ملی گمرک اقدام کنید، واریز به سایر بانک‌ها در سطح شهر آستارا و یا شهرهای دیگر ممکن نیست، گمرک "بیله‌سوار" از آستارا خلوت‌تر است.

بهتر است در طول سفر برخی خوراکی‌های کنسرو شده و تنقلات به همراه ببرید. دو وعده غذایی، یعنی یک صبحانه و یک وعده ناهار در طول مسافرت خواهید داشت که با همراه داشتن غذا می‌توانید در زمان توقف در رستوران‌های جنگلی مسیر تنها به سفارش چای و نوشیدنی اکتفا کنید. و یا در صورت تمایل در رستوران غذا محلی باکو را سفارش دهید. و از طعم به یاد ماندندنی مطبخ آذربایجانی لذت ببرید. زندگی روستایی مسیر آستارا به باکو برای کسانی که اولین بار به آذربایجان سفر می‌کنند خالی از هیجان و نشاط نخواهد بود.

ورودی باکو هم اکنون با گنبدها و گلدسته‌های بی‌بی هیبت، خواهر امام رضا (ع)، که اخیرا به دستور رییس جمهور آذربایجان بازسازی و مرمت شده از دور قابل تشخیص است. پس از ورود به باکو و عبور از منطقه "باییل" وارد مرکز شهر باکو در نوار پارک ساحلی خزر می‌شوید که همانجا هم اکثر مسافرین از اتوبوس پیاده می‌شوند. اگر محل خاصی باید پیاده شوید، ختما موضوع را به اطلاع راننده برسانید.

شرکت های اتوبوس رانی تهران- باکو

تعاونی 9 ترمینال غرب: آقای اکبری

تعاونی دیدار سیر گیتی : آقای نور شرق

شرکت سپهر آسیا در ترمینال غرب