من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

دوشنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۱

بازدید :
12

ویزای توریستی قبرس
ویزای توریستی قبرس، به متقاضیانی داده خواهد شد که به قصد بازدید و تفریح، می‌خواهند به این کشور سفر کنند.ویزای توریستی اجازه‌ی کار و یا اقامت طولانی‌‌مدت را به فرد نمی‌دهد و تنها به صورت ویزای یک ماهه صادر خواهد شد.
در صورت تقاضای ویزای توریستی، مصاحبه انجام خواهد شد و حضور متقاضی الزامی است. وقت مصاحبه به صورت تلفنی داده نخواهد شد و شخص درخواست‌کننده‌ی ویزا، باید برای دریافت وقت ملاقات از ساعت ده تا دوازده روزهای یکشنبه تا پنج‌شنبه، به سفارت جمهوری قبرس در تهران مراجعه نماید.
آدرس سفارت جمهوری قبرس در تهران: تجریش، دزاشیب، خیابان شهید کریمی، شماره ٣٢٨.
تلفن: ٢٢٢١٩٨٤٢ـ٠٢١
نشانی اینترنتی : http://www.mfa.gov.cy/mfa/embassies
اولین مرحله برای درخواست روادید هر کشوری، تکمیل فرم تقاضای روادید است؛ جهت درخواست ویزای قبرس، فرم مربوطه را باید حضوراً از ساختمان اداری سفارت جمهوری قبرس دریافت نمایید.
توجه‌: چنان‌چه خانوادگی سفر می‌کنید، برای هر کدام از اعضاء باید فرم جداگانه‌ای پر کنید.
فرم تقاضای روادید در دو نسخه باید تکمیل شود.

مدارک موردنیاز

مدارکی که باید در هنگام انجام مصاحبه (علاوه بر فرم) همراه داشته باشید، شامل موارد زیر است:
توجه : از همه‌ی مدارک باید یک کپی هم موجود باشد؛ اصل مدارک بعد از مطابقت به شما بازگردانده می‌شود و کپی آن‌ها در پرونده‌ی روادید شما در سفارت قبرس خواهد ماند.
کلیه‌ی مدارک فارسی باید ترجمه‌ی رسمی انگلیسی شده باشند.

یک: شناسنامه؛ به همراه کپی تمامی صفحات.

دو: گذرنامه؛
توجه: حداقل اعتبار گذرنامه باید شش ماه بعد از پایان ویزای درخواستی باشد. کپی باید از هشت صفحه‌ی اول و همین‌طور صفحاتی که در آن‌ها مهر ویزا خورده، تهیه شود.

سه: دو قطعه عکس؛ عکس‌ها باید رنگی، زمینه‌روشن، سایز 3 در 4 سانتی‌متر و جدید باشند.

چهار: اسناد و مدارک مبنی بر مالکیت هر گونه ملک و گواهی موجودی حساب بانکی.

پنج: معرفی‌نامه از محل کار .
توجه: از طریق یک نامه‌ی سربرگ‌دار باید گواهی شود که شما در این محل شاغل هستید و یا مالکیت سیستم را دارید.

شش: برگه‌ی رزرواسیون قطعی هتل.

هفت: بلیط رفت و برگشت.

بررسی مدارک حداقل یک هفته به طول می‌انجامد و هزینه‌ی بررسی و صدور ویزا در حدود صد و پنجاه هزار تومان خواهد بود و ممکن است بر حسب فصل سفر و یا هر مورد دیگر، صدور ویزا چند هفته‌ای بیشتر نیز زمان بخواهد ولی عموماً بعد از یک ماه مشخص شده که متقاضی واجد دریافت ویزا هست و یا خیر.

توجه : امکان دارد پلیس مرزی هنگام ورود به کشور قبرس، مدارکی را که به کنسول‌گری برای دریافت روادید ارائه کرده‌اید، از شما مجدداً بخواهد و اگر آن‌ها را به همراه نداشته باشید، احتمال دارد با وجود روادید قانونی، از ورود شما به خاک قبرس به دلیل همراه نداشتن مدارک جلوگیری کنند. پس فراموش نکنید مدارک را به صورت منظم شده تا پایان سفر همراه داشته باشید.