من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱

بازدید :
29

خرید در چین
خرید در چین

مواظب باشید و به این توصیه ها دقت کنید چون این این تجربه ها گران بدست آمده است :

1 – در پیدا کردن فروشندگان و تولید کنندگان و شرکتهای چینی دقت کرده به سایت و ابزارهای ایترنتی و لوح های فشرده و کاتالوگ ها اعتماد نکنید و بعد از پیدا کردن آنها را بررسی کنید تا از جایگاه خوب و با اعتباری برخوردار باشند. دقت کنید چینی ها در سند سازی – دکور سازی . سایت و کاتالوگ و اینجور موارد حرفه ای هستند.

2 – در خرید کردن عجله نکرده بسیار دقت کنید با شیوه های حرفه ای خودتان به فروشنده تفهیم کنید در کار خود دقت . حساسیت و تخصص دارید و از کالاها نمونه گرفته و عکس بگیرید و تمام ریز موارد را در فاکتور یا قرارداد ذکر کنید .

3 – فروشندگان چینی این را خوب می دانند که شما بعد از خرید خود به فاصله چند روز کشور چین را ترک خواهید کرد و آنها می توانند هر بلایی سر سفارش شما در بیاورند چون شما هر آنچه برایتان ارسال شده را نمی توانید باز گردانید.

4 – اگر خود قادر به مذاکره و یا از قدرت لازم در این کار برخوردار نیستید از افراد با تجربه و یا مترجم قابل اعتماد کمک بخواهید.

4 – یکی از روش هایی که چینی ها از انحراف در معامله و خیانت در این کار باز می دارد وجود شرکت یا فردی مورد اعتماد شما در چین برای پی گیری این امور در نبود شماست . بعد از رفتن شما باید پی گیری تحویل و بازرسی و مسائل مالی و موارد دیگر پی گیری شود.

5 – سر راه شما افراد یا شرکتهایی سبز خواهند شد که خود را انسانهایی شریف و قابل اعتماد معرفی خواهند کرد. اغلب چینی هایی که یا زبان ایرانی می دانن و یا چند سالی را برای تحصیل در ایران گذرانده و تغییر نام به نامهای ایرانی داده اند . اکثرا قابل اعتماد نیستند و از دو طرف دستمزد های کلان می گیرند و در معامله شما مزاحمت ایجاد می کنند.

6 – ایرانی ها معمولا با یکی دو بار سفر خود را به عنوان متخصص معرفی کرده به بقیه مسافران مشاوره های غلط و ناکارآمد می دهند. از گوش کردن به توصیه های افراد غیر متخصص جدا خودداری کنید. آنها شاید در کار خود یا کالای خود موفق بوده اند ولی این به کار یا کالای شما ربطی ندارد.