من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

پنجشنبه ۰۹ تیر ۱۴۰۱

بازدید :
1098

توصیه های امنیتی سفر به اسپانیا
توصیه های مسافرتی

با عنایت بر بحران اقتصادی موجود، افزایش بیکاری و وجود مهاجران غیر قانونی که از هیچ حمایت مالی دولتی برخوردار نمی باشند. تعداد موارد سرقت از گردشگران خارجی در اسپانیا رو به فزونی می باشد. متاسفانه بطور متوسط هر هفته مواردی از سرقت پول و اسناد هویتی از اتباع ایرانی در مراکز گردشگری این کشور به سفارت جمهوری اسلامی ایران گزارش می گردد. به همین منظور موارد ذیل را جهت افزایش اطلاع و رعایت نکات ایمنی هموطنان عزیز به اطلاع می رساند:

* به دلیل کمین سارقین و اتخاذ شگردهای مختلف دزدی از حمل مبلغ زیاد پول و اشیاء قیمتی و جابجایی آن در انظار عمومی بخصوص در مراکز خرید، گردشگری و پایانه های مسافرتی نظیر ایستگاههای مترو، قطار و فرودگاهها خودداری نمایید.

* از نگهداری پول و گذرنامه در یک مکان همراه خود در زمان سفر خودداری نمایید. ضمن استفاده از صندوق امانات هتل ها، مقدار پول کافی جهت احتیاج روزانه به همراه داشته باشید.

* تصویری از مدارک هویتی خود نظیر گذرنامه و کارت ملی و اسناد سفر تهیه و در جایی امن برای خود نگهداری نمایید.

* از شگردهای سارقان که معمولا بطور دو نفره و یا چند نفره صورت می گیرد پرت نمودن حواس قربانی می باشد.

* تعداد قابل توجهی از موارد سرقت در هنگام ورود و یا خروج از فرودگاه صورت می گیرد و باید مراقبت بیشتری از مدارک و وسایل شخصی همراه در این اوقات صورت گیرد.

* تعدادی سرقت در هنگام پرداخت کرایه تاکسی صورت گرفته است.

* سارقان در اطراف مراکز اقامتی کمین نموده و خود را به عنوان پلیس رسمی و یا پلیس مخفی مواد مخدر معرفی و درخواست بررسی مدارک و یا بازدید از وسایل قربانی را می نمایند که در این صورت باید از آنها کارت شناسایی عکس دار مطالبه نموده و یا درخواست مراجعه به نزدیکترین پاسگاه پلیس نمایید.

* برخی سارقان جهت کمک برای راهنمایی و یا ترجمه، به قربانیان نزدیک شده و با جلب اعتماد آنها مبادرت به سرقت می نمایند.

* مواردی متعددی از سرقت در بزرگراههای خارج از شهر تحت عناوین درخواست کمک برای تعمیر خودرو و یا تمارض به وقوع تصادف وجود دارد.

* ضمن رعایت مسایل امنیتی در محل اقامت از مصرف هرگونه نوشیدنی و قرص هایی که موجب کاهش هشیاری می گردد اجتناب نمایید. مواردی از تجاوز و دزدی در شرایط غیر هوشیاری برای قربانیان گردشگر در اسپانیا رخ داده است.

* در صورت وقوع سرقت به منظور تسهیل امور خود، مراتب را جهت اخذ گزارش سرقت به نزدیکترین پایگاه پلیس اطلاع دهید.