من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

بازدید :
1128

راهنمایی سفر قبرس اروپایی


1- توصیه میکنم که هتل های دور از شهر را انتخاب نکنید چون جاذبه های این شهر زیاد است و خیلی چیزها رو از دست میدهید. هتل ها هم اکثرا All نیستند و بابت هزینه غذا مجبورید زیاد پرداخت کنید. هتل های نزدیک ساحل Finikoudes در مرکز شهر را توصیه میکنم.

2- اگر لپ تاپ با خودتان ببرید و هتل شما دارای اینترنت مجانی باشد، با نصب نرم افزارهای گوناگون مثلا Skype بدون هزینه و نا محدود با ایران صحبت کنید.

3- غذاهای قبرسی بسیار لذیذ هستند. از دست ندهید.

4- توصیه می کنم که گواهینامه بین المللی بگیرید و ماشین اجاره کنید. اصلا نترسید. ارزش دارد. البته شاید هزینه ماشین کمی زیاد باشد(نیسان را در این فصل روزی 38 یورو )ولی با خرید از سوپر مارکت های بزرگ متوجه می شوید که خیلی به نفعتان است. البته بگم که فرمان در سمت راست است.

5- به نظر من چون از امکانات شهر استفاده می کنید بابت هتل هزینه زیادی ندهید. هتل آپارتمان هم خیلی خوب است.

6- در ماه آگوست تخفیفات زیادی روی لباس می دهند که حتی با این گران شدن ارز می توان خرید خوبی کرد. مثلا با اینکه Zara گران است ولی در این ماه بیشترین خریدتان از این فروشگاه خواهد بود. در خیابان Athenon درست پشت ساحل Finikoudes یک فوشگاه بزرگ 3 طبقه از Zara هست.

7- پارک آبی در شهر Ayia Napa رو از دست ندهید.

8- اگر خودتان برای گشت و گذار اقدام کنید متوجه می شوید که هزینه های تان بسیار کم خواهد شد چون تورها بالاخره پورسانت کافی از شما می گیرند.

9- موقع خرید البته غیر از مواد خوراکی، اگر حداقل 50 یورو از یک مغازه خرید کنید، پس از پرداخت تقاضای Tax Free کنید که رسیدهایی به شما می دهند که در برگشت و در فرودگاه قبل از دریافت کارت پرواز و تحویل بار رسید شما را با رویت خریدها تایید میکنند و قبل از چک پاسپورت، مقادیر مالیات پرداخت شده تان را به شما بر می گردانند. می توانید چندین رسید داشته باشید.

10- توصیه می کنم از سایت Tripadvisor قبل از سفر زیاد استفاده کنید. در مورد خیلی مطالب نوشته اند که به شما راهنمایی خوبی می دهد.