من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

پنجشنبه ۰۳ مهر ۱۳۹۹

بازدید :
1078

اگر می خواهید از سفر مالزی خود لذت ببرید

- مالزی یک کشور با فرهنگ‌های مختلف می‌باشد ولی به عنوان یک کشور اسلامی، قوانین و آداب و رسوم اسلامی در آنجا رعایت می‌گردد.- برای رانندگی در این کشور می‌باید گواهینامه ملی آن یا یک گواهینامه بین‌المللی (IDP) در اختیار داشته باشید. (IDP) یک مجوز بین‌المللی برای رانندگی است که دارندگان آن قادر خواهند بود بدون نیاز به گذراندن دوره‌های آموزش رانندگی یا شرکت در امتحانات راهنمایی و رانندگی در بیش از ۱۶۰ کشور جهان رانندگی نمایند، مضاف بر اینکه این مجوز به عنوان یک سند معتبر بین‌المللی، می‌تواند تعیین و تأیید‌کننده هویت دارنده آن به شمار آید. اضافه می‌نماید متقاضیان این نوع گواهینامه می توانند در داخل کشور با مراجعه به نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران معاونت راهنمایی و رانندگی و با ارائه گواهینامه ایرانی معتبر خود، نسبت به دریافت آن اقدام نمایند.


- چنانچه به هر دلیل توسط پلیس محلی بازداشت شدید بلافاصله از مامورین بخواهید به استناد ماده ۳۶ کنوانسیون وین ناظر بر امور کنسولی، مراتب را سریعاً به سفارت یا نزدیکترین سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران اطلاع دهند و چنانچه زبان محلی را نمی‌دانید از امضاء هرگونه اوراق و اسناد خودداری فرمائید. البته می‌باید مطلع باشید شما در این کشور تحت حاکمیت قوانین و مقررات محل بوده و وظایف نمایندگی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر ارائه خدمات کنسولی به معنای نقض مقررات کشور متوقف فیه نمی‌باشد.


توصیه می‌گردد در صورت سفر به این کشور از تسهیلات مربوط به بیمه مسافرتی استفاده نمائید. البته باید گفت بیمه‌های موجود تنها برای موارد پیش‌بینی نشده بوده و نمی توان از تسهیلات آن برای درمان بیماری‌های خاص بهره برد.


سعی نمائید در تهیه خوراک و آب مناسب (ترجیحا آب بسته‌بندی) دقت نمائید.


آب لوله‌كشی در كوالالامپور قابل شرب است. اما می‌تواند به علت سیستم كهنه لوله‌كشی رنگین باشد. از این نظر بسیاری از مردم از آب بسته‌بندی شده و یا از تصفیه‌كننده آب بهره می‌برند.

دیگر از مالاریا در این شهر خبری نیست. اما تب استخوان‌شكن می‌تواند گاهی مشكل ساز باشد. بهترین راه برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری، مراقبت از خود در مقابل گزش پشه معابد (Aedes mosquito) است. نوعی قرص ضد پشه (با عنوان محلی Ubat Nyamuk) در داروخانه‌ها محیاست و می‌توانید با سوزاندن آن در اتاق محل اقامت خود پشه‌ها را دفع نمایید.

كوالالامپور شهری آزاد است و می‌توانید نوع پوشش خود را آزادانه انتخاب كنید. البته مالزی كشوری اسلامی است و احترام به سنن اسلامی نیز بایسته است. برای ورود به مساجد بایستی لباس مناسب و پوشش اسلامی داشته باشید. برخی معابد نیز پوشش مناسب را برای ورود الزامی می‌دانند.

كوالالامپور از نظر جرایم جنایی شهری امن محسوب می‌شود. اما همیشه در نگهداری از اموال باارزش خود خصوصاً در بین جمعیت و نواحی شلوغ نهایت دقت را مبذول بدارید. كیف خود را همیشه در سمتی نگاهدارید كه در دسترس موتورسواران كیف‌قاپ نباشد.

تاكسی‌ها امن هستند اما آنان گاهی از استفاده از تاكسی‌متر امتناع می‌كنند و برخی از تاكسی‌رانان از گردشگران هزینه بیشتری طلب می‌كنند. اگر راننده تاكسی از استفاده از تاكسی‌متر امتناع كرد از تاكسی پیاده شوید و یا همان ابتدا بر سر قیمت مسیر توافق كنید.

بنا به قانون مالزی گردشگران بایستی گذرنامه خود را در همه وقت همراه داشته باشند.


وضعیت راه‌ها و جاده‌ها در این کشور مناسب بوده و امکانات حمل و نقل به نحو مطلوبی موجود است. شهرها به لحاظ ترافیکی با مشکلاتی مواجه هستند؛ لذا در صورت رانندگی در این کشور و بروز حادثه تصادف، توصیه می‌گردد از حرکت دادن وسیله نقلیه خودداری کنید و تا آمدن پلیس و تهیه گزارش، صحنه تصادف را ترک نکنید.